Tuner Alp Tekin’den Fransa’ya Tepki
Gündem 71 Editörü • 3 Kasım 2020 14:57
Tuner Alp Tekin’den Fransa’ya Tepki
Kırıkkale Haber

Fransa İç İşleri Bakanlığının Ülkü Ocaklarını kapatma kararına tepkiler çığ gibi büyürken, Kırıkkale Ülkü Ocakları çok sert bir basın açıklaması ile Fransa’yı kınadı.

BİTMEYEN KUYRUK ACISI

Geçtiğimiz günlerde Fransa İç İşleri Bakanı, Fransa’da bulunan Ülkü Ocaklarını kapatma kararı aldıklarını açıklamıştı. Kararın ardından Türkiye’den Fransa’ya ve Macron’a tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin’de basın açıklaması yayınlayarak olaya tepki gösterdi. Tekin yayınlanan bildiride “Tarihin en yüzsüz, en karaktersiz, en kapitalist, en ırkçı, en soykırımcı devleti olma özelliği taşıyan Fransa tarihine ve kendisine yakışanı yapmış ve Ülkü Ocaklarını kapatma kararı almıştır. Kendi pisliklerinin kokusunda boğulan bu aciz devlet, pisliklerini bu karar ile örtmeye çalışırken, kokularını ise parfüm ile bastırmaya çalışmaktadır. Korkak ve aciz atalarını kahraman ceddimizin kurtardığı ve bir it gibi muamele eylediği tarihi bir gerçek olan Fransa’nın kuyruk acısı yüz yıllar boyu geçmemiş ve her defasında Türkiye’ye karşı tavır almışlardır. Çünkü biliyorlar ki dün aciz olan dedelerini kurtaran bu şanlı millet, zulmettikleri Müslüman yurtların umut ışığıdır.” İfadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜLÜK BİNADA OLMAZ

Açıklamalarının devamında Tekin, “Fransa bu akla ziyan kararı verirken büyük bir gerçeği görmemiş ve konuya da Fransız kalmıştır. Öyle ki; Ülkücülük binada değil, yürekte, kalpte ve imanda olur. Binalar yalnızca Ülkücülerin ocağıdır, yuvasıdır. Yuvalar taşınabilir, binalar kapanabilir ancak bitmeyecek, tükenmeyecek, eksilmeyecek olan yüreğimizde beslediğimiz, imanımız ile kuvvetlendirdiğimiz kutsal davamız Ülkücülüğümüzdür. 9 Işık Doktrininden, İlay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Âlem Ülküsünden bi haber olan ve konuya tamamen Fransız kalan Fransa Hükümeti iki millet arasına korkunç bir nefret tohumu daha atmıştır. Bu nefret tohumunu tarih boyunca atmaktan hiç çekinmeyen Fransa, kendi milletini de tehlikeye attığının farkında bile değildir. Bu zamana kadar Türk’ün Eren yüzünü gören şımarık Fransa, Türk’ün Alp yanını görmek için kıçını yırtmaktadır. Bilmiyorlar ki, dün krallarını ite çeviren bu aziz millet, bugün kendilerini maymuna çevirmekten geri kalmayacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!