Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar
Gündem 71 Editörü • 25 Nisan 2023 00:06
Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar

Obezite hastalığı her geçen gün daha yaygın bir şekilde görülmekte ve çağın hastalığı olarak nitelendirilmektedir. Dünya genelinde çok önemli bir sağlık sorunu haline gelen obeziteyle birlikte diyabet, uyku apnesi, hipertansiyon ve farklı birçok sağlık problemi de görülmektedir. Dolayısıyla obezite hastalığı sadece fiziksel görüntü ve hareket kısıtlılığı sorunları ortaya çıkarmakla kalmayıp beraberinde farklı birçok hastalığın da tetikçisi olmaktadır. Bunun için obezite hastalığının en doğru yöntemler ile tedavi edilmesi gerekmektedir. Mersin tüp mide ameliyatı uygulamaları en etkin tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Obezite tedavisi denildiğinde tüp mide ameliyatları en sık kullanılan yöntemlerdir ve Op. Dr. Doğan Erkal mide obezitesi ile mücadele konusunda hizmet vermektedir. Bu alanda farklı birçok tedavi uygulamasını başarı ile sonuçlandıran bir hekim olarak mersin ile birlikte tüm Türkiye’den ve dünyadan gelen hastalarını kabul etmektedir.

Mide Balonu Ameliyatı

Obezite hastalığı sürecinde kullanılan bir diğer tedavi yöntemi olarak mide balonu Mersin uygulaması tercih edilmektedir. Bu uygulamadan mide içerisinde şişirilebilir bir balon yerleştirilmektedir. Balon mide içerisine yerleştirildikten sonra burada şişirilmekte ve böylelikle mideyi kısmen doldurduğu için daha az yemek yeme ihtiyacı oluşmaktadır. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir şekilde zayıflama için önerilen mide balonu ameliyatı Op. Dr. Doğan Erkal tarafından gerçekleştirilmektedir.

Obeziteyle mücadele sürecinde tercih edilen tüp mide ameliyatı Mersin ve mide balonu uygulamaları için uygulama süreci ve uygulama fiyatları hastanın durumuna ve tedavi sürecine göre değişiklik göstermektedir. Bu uygulamalar hakkında detaylı olarak bilgi alabilmek ve ön muayene talebinde bulunabilmek için Op. Dr. Doğan Erkal resmi web sayfasına giriş yapabilir ve burada yer alan iletişim bilgilerini kullanarak randevu oluşturabilirsiniz.