Türk Kripto Para Borsaları ve Kripto Para Birimleri Tek Bir Yerde: 21 Milyon
Gündem 71 Editörü • 14 Aralık 2023 12:15
Türk Kripto Para Borsaları ve Kripto Para Birimleri Tek Bir Yerde: 21 Milyon

Kripto para fiyatları, diğer piyasalara göre daha volatil olma eğilimi gösterebiliyor. Bu zamanlarda farklı kripto para birimlerinin fiyatlarının farklı platformlarda takip edilebilmesi oldukça önemli olabiliyor. Ayrıca kullanıcılar gelişmeleri de takip ederek yatırım stratejilerini bu gelişmelere göre şekillendirmek isteyebiliyor. Bu noktada 21 Milyon Türk kullanıcılar için tüm süreci kolaylaştırmayı hedefleyen bir platform olarak kendisine yer buluyor. 

21 Milyon Nedir?

21Milyon.com Türkiye’de bulunan kripto para borsalarını ve tüm pariteleri tek bir platformda toplayarak kripto para piyasalarıyla ilgili verileri anlık olarak takip edilebilmesine imkan tanıyor.

21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar.

Kullanıcı, borsaları karşılaştırmak istediğinde 21 Milyon puanına göre, yorumlara göre, parite sayısına göre, 24 saatlik son işlem hacmine göre, açıldığı tarihe göre verileri görebiliyor ve şu anda 13 kripto para borsası hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyor.

Ayrıca 21 Milyon’da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor. Dolayısıyla yatırımcılar; AVAX fiyatı, SOL fiyatı, ATOM fiyatı, ETH fiyatı ve XRP fiyatı gibi kripto para birimlerinin fiyatlarını rahatlıkla ve anlık olarak TL bazında takip edebiliyor.

21 Milyon Puanı Nedir?

Platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

Tüm bunların yanında 21 Milyon kullanıcıları gündemi de platform üzerinden takip edebiliyor. Haberler sekmesinden gündem ile ilgili önemli başlıklara ve son dakika gelişmelere ulaşılabilir. Ayrıca yeni yayınlanan haberler ana sayfaya canlı olarak düşüyor.