Türkçeden İngilizceye Çeviri Fiyatları
Gündem 71 Editörü • 16 Ocak 2023 21:09
Türkçeden İngilizceye Çeviri Fiyatları

Tercüme bürolarında en fazla talep gören tercüme dili İngilizcedir. Türkçeden İngilizceye tercüme talebi, tüm dillerden daha fazladır. Türkçeden ingilizceye çeviri fiyatları ise birçok kritere göre belirlenir. Tercüme bürolarında türkçe ingilizce çeviriler, genellikle 1000 karakter sayısına göre hesaplanır. Her tercüme bürosu türkçeden ingilizceye çevirilerde standart 1000 karakter ücreti belirler. Bu standart ücret, genel konularda yazılmış metinler ile ticari, reklam ve pazarlama metinleri için uygulanır. Teknik konularda yazılmış yazılar, tıp ve hukuk metinleri, akademik makaleler, diline ve konusuna göre daha yüksek fiyattan ücretlendirilebilmektedir. Türkçeden İngilizceye resmi belgeler ile noter onaylı çeviriler, sayfa sayısına göre fiyatlandırılır. Bu fiyat standarttır ve bu fiyata noter masrafları da dâhil edilmektedir. Konsolosluk belgeleri, pasaport, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, boşanma belgesi, senet, sözleşmeler, oturma izni, öğrenci belgesi gibi tüm resmi belgeler bu kategoriye girmektedir. Türkçe-İngilizce dil kombinasyonunda sözlü çevirilerin ücretleri ise çevirinin bir saatlik süresine göre hesaplanmaktadır.

ingilizce türkçe çeviri ücretleri

Tercüme bürolarında İngilizce Türkçe tercümeler oldukça talep gören dil kombinasyonlarından biridir. Günümüzde eğitimde, , akademik alanda ve bütün iş kollarında İngilizce’den tercüme ihtiyacı her zaman fazladır. Tercüme bürolarında ingilizce türkçe çeviri ücretleri belgenin türüne göre farklı biçimlerde hesaplanır. Genellikle ingilizceden türkçeye çevirilerde metnin boşluksuz 1000 karakter sayısı ile ücret hesaplanır. Kitap çevirilerinde çoğu kez kelime sayısı ile ücret hesaplanır. İngilizceden Türkçeye yeminli, noter onaylı tercümelerde, yani resmi belge çevirilerinde belgenin sayfa sayısı ile fiyat belirlenmektedir. İngilizceden Türkçeye tıp, hukuk, teknik metinler uzmanlık gerektiren alanlar olduğu için, bu metinlerin tercüme fiyatları diğer tercüme ücretlerinden daha yüksektir. İngilizce türkçe çevirilerin kaliteli olması için bu dilde uzmanlaşmış, profesyonel tercüme bürolarından hizmet alınmalıdır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.