Türkiye’nin Lider Hosting Firması: Aysima
Gündem 71 Editörü • 23 Ekim 2023 19:18
Türkiye’nin Lider Hosting Firması: Aysima

Herhangi bir internet sitesinin ya da sayfanın çevrimiçi ortamlarda erişilebilir olmasını sağlamak için site ile ilgili bilgi içeren dosyaların (veritabanı) bir ortamda barındırılması gerekmektedir. Barındırma anlamına gelen Hosting bir sunucu içerisinde bir internet sitesinin erişilebilir olmasını sağlayan tüm bilgilerin saklandığı yerdir. Bu alanda hizmet veren bir hosting firması müşterisi olan internet sitelerini barındırmak için güvenli bir sunucu ortamı sağlar. 

Burada her müşterinin kendi satın aldığı hizmet paketi kadar alanda bilgileri saklanır. Örnek olarak bir bilgiyi arama motorunda aradığınızda karşınıza çıkan bağlantılara tıklarsanız ve bu sırada sunucuya erişiminiz için bilgi gider. Ardından gelen sitedeki tüm içerikler, siteye bilgilerinizi girmeniz, iletmeniz vb. hepsi hosting şirketinin verdiği sunucu sayesinde olmaktadır. Sunucu ortadan kalktığında siteye ziyaretçi giremez. 

Hosting firmaları yalnızca barındırma hizmeti sunmakla kalmazlar. Bunun yanı sıra site güvenliğini sağlamak adına, olası saldırılardan siteyi korumak için hizmetler verir, teknik destek sunar ve olası bir saldırı gerçekleştiğinde sitenin bilgilerini kurtarma gibi hizmetler de sunarlar. 

Her internet kullanıcısının ihtiyacına yönelik farklı biçimlerde hosting hizmetleri bulunur. Örnek olarak Linux hosting, Web hosting, WordPress hosting, Windows hosting gibi çok sayıda çeşit yer alır. Kendiniz için en uygun hosting türünü belirlemeli ve hizmet paketine ne gibi işlemlerin dahil olduğuna bakarak taleplerinize uygun bir paket olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Seçim konusunda kararsız kaldığınız takdirde veya direkt olarak hangi hizmetin sizin için en uygun olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. 

Türkiye’nin En İyi Hosting Firması Aysima!

Hosting firmalarının sunduğu hizmetlerden genel hatlarıyla bahsettikten sonra ülkemizdeki en iyi hosting firmalarından biri olan Aysima firmasının hizmet sürecinin nasıl ilerlediğinde söz edelim. Öncelikle çok uzun yıllardan beridir hizmet vermekte olan bu firmanın güvenilir, son teknolojik ve daima çözüm odaklı, sektörde lider konumunda bir hosting firması olduğunu belirtelim. 

Buradan hizmet aldığınızda kazanacağınız ayrıcalıkların neler olduğundan maddeler halinde bahsetmek gerekirse; 

  • SSL, Yedek Taşıma, AntiSpam gibi ücretsiz servislerin verildiğini, aktif halde hizmet almasanız bile tamamen ücretsiz hosting tanışma paketi üzerinden hizmet alabileceğinizi bilmelisiniz. 
  • Hangi hizmeti satın aldıysanız bununla ilgili önceden tarafınıza bir sözleşme iletilir ve yazılı olarak tarafınıza verilecek olan tüm hizmetler sunulur. Neler için ödeme yaptığınızı net ve şeffaf bir şekilde görmüş olursunuz ve tarafınıza kesinlikle sürpriz bir ödeme yansıtılmaz. Ödeme konusunda daima içiniz rahat olur. 
  • Yüksek hızda yazma ve okuma olanağı sunmak için kullandıkları sunucularda Nvme SSD, Enterprise SAS SSD ve en hızlı disk teknolojileri kullanılmaktadır. 
  • Enerji, donanım, hat ve ağ açısından her bir bilgi yedeklendiği için olası bir saldırı, veri ihtiyacı vb. durumunda çözüm süreci oldukça hızlı ilerlemektedir. 
  • Donanım ve yazılımsal problemlerin ortaya çıkma ihtimaline karşı tüm bilgileriniz yedeklenir ve özel yedekleme hizmetlerinden yararlanma imkanınız da vardır. 
  • Güncel teknolojinin kullanımı ile siteniz zamanın gerisinde kalmayacaktır. Bu durum site güvenliğinizi ve hızınızı daha avantajlı hale getirir. 
  • Müşteri memnuniyetine önem veren ve verdiği hizmetin sonuna kadar arkasında duran Aysima firması 15 gün içerisinde cayma hakkı sunmakta olup hizmet bedelini koşulsuz biçimde iade etmektedir. 
  • Bildirim desteği sayesinde destek ekibi daima ihtiyaç halinde kendisine danışıldığında hızlı bir biçimde geri dönüş yapmaktadır. Bu sayede çözüm süreci daha avantajlı hale getirilmiştir ve zaman kaybının önüne geçilir. 
  • Bütün sunucu ve ağ servisleri anlık takip edilmekte olup herhangi bir duruma optimum hızda müdahale edildiği için yıl içinde yüksek erişilebilirlik garantisi verilmekte olup bu oran %99 şeklinde belirtilmiştir. 

Tüm hizmetlerimiz için  https://www.aysima.com/ adresini ziyaret edip sipariş oluşturabilirsiniz.