Türkyılmaz’dan Görev Başındaki Hemşirelere Karanfilli Kutlama
Gündem 71 Editörü • 12 Mayıs 2022 16:55
Türkyılmaz’dan Görev Başındaki Hemşirelere Karanfilli Kutlama

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da bulunan sağlık kuruluşlarını ziyaret edip hemşirelere karanfil dağıttı. 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla hemşirelerin gününü kutlayan Türkyılmaz, işlerinde kolaylıklar diledi. 

KOLAYLIKLAR DİLEDİ

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü münasebetiyle ilk olarak Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret etti. Mesai başında hemşireleri ziyaret eden Türkyılmaz, hemşirelere karanfil takdiminde bulunarak çalışmalarında kolaylıklar diledi. Hemşirelik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Türkyılmaz, insan sağlığını kendi sağlığının üstünde görerek çalışan, fedakârlık ve öz veriyle hizmet eden hemşirelerin sağlık ordusunun vaz geçilmez birer parçası olduğunu ifade etti. 

İYİ Kİ VARSINIZ

Koronavirüs sürecinde, salgın hastalıkla mücadelede hemşirelerin en ön saflarda olduğunun altını çizen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Sağlık sektöründe emek ve hizmet vermiş, hala da görevinin başında olan çalışanların Hemşireler Günü’nü kutluyorum. Hemşirelik, şefkat, sabır ve titizlikle yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Bizlerde Dünya Hemşireler Günü vesilesiyle ilçemizde görev yapan hemşirelerimize karanfil takdim ederek, görevlerinde kolaylıklar diledik. Kıymetli hemşirelerimiz, iyi ki varsınız. Gününüz kutlu olsun.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi