Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kırıkkale’de
Gündem 71 Editörü • 29 Temmuz 2020 21:31
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kırıkkale’de
Kırıkkale Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, vatandaşların trafik kurallarına uymaları ricasında bulundu.

Karaismailoğlu, bayram dolayısıyla seyahate çıkan vatandaşlara uyarılarda bulunarak, bayramı bayram olarak geçirmenin ve sevdiklerine kavuşabilmeleri için dinlenerek ve trafik kurallarına uyarak mümkün olabileceğini söyledi.

Karaismailoğlu, kentteki bir dinlenme tesisinde nakliyatçı ve şoför esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi: “Kırıkkale´de taşımacı esnaf arkadaşlarımızla beraber olduk. Kamyoncusundan, otobüsçüsünden servisçisine kadar hepsiyle beraber oturduk, onların dertlerini dinledik, istişareler ettik. Sorunlarını not aldık. İnşallah en kısa zamanda onların sorunlarına çare olmaya çalışacağız.

Ülkemiz Mart ayından bu yana bir salgın sürecinden geçiyor. Bu salgın sürecinde de ülkemizin lojistiğini yine bu taşımacı esnafımız büyük bir özveri ile yaptılar başarıyla. Bizler evlerimizde otururken ihtiyaçlarımız giderdiler. Onara sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni normal dediğimiz süreci de en kısa zamanda atlatacağız. İnşallah taşımacılık sektörü de istediği, arzu ettiği seviyeye ulaşacaktır. Onlar da vatandaşımıza hizmet noktasında özveri ile çalışmaya devam edeceklerdir.

Bayram öncesi karayolunda olan Ankara çıkışında olan önemli bir trafik noktasındayız. Ankara-Kırıkkale arasındaki yol çalışmamız devam ediyor. En kısa sürede burayı 3 şeride çıkartıp kısmen de olsa trafiğimizi rahatlatmayı amaçlıyoruz. Bunun devamında daha kalıcı, daha büyük yatırımlarımız da var. Ankara-Delice otoyoluyla ilgili de ihale çalışmaları bir taraftan devam ediyor. Yine bunlar da vatandaşlarımızın özlemle beklediği önemli projeler.

Yine şehirler arası seyahate çıkan vatandaşlarımızla ilgili karayollarında onlarla ilgili bir denetim yapacağız. İnşallah bayramı bayram olarak geçirmeleri için, inşallah dinlenerek, zamanında sevdiklerine kavuşmaları için dikkat etmeleri ve trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Herkese iyi bayramlar diliyoruz.”

Bakan daha sonra Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi önünde sürücülerin bayramını kutlayarak uyarılarda bulundu, şeker ve çikolata ikram etti.

Karaismailoğlu, Kırıkkale-Ankara yolu üzerinde bulunan Yüksek Hızlı Tren Şantiyesinde yetkililerle toplantı sonrası kentten ayrıldı.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!