Ümit Duman, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 4 Ekim 2023 22:49
Ümit Duman, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

Veteriner Hekim Ümit Duman Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı kongresi 8 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Kongre öncesi adaylar arasında yarış başladı.

Veteriner Hekim Ümit Duman bugün parti il binasında düzenlediği programla il başkanlığı için adaylığını açıkladı. Duman yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Çalışma hayatım boyunca çeşitli kurumlarda yönetici ve müdürlükler yaptım, sivil toplum örgütlerinde başkan ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Meslek Odası Başkanlığı, TBMM de komisyonlarda görev alma, Veteriner Hekimler Derneği Kırıkkale Temsilciliği, Kırşehirliler Derneği Başkan Yardımcılığı faaliyetlerinde bulundum.

2019 yılında Kırıkkale Cumhuriyet Halk Partimizde Merkez İlçe Yöneticisi olarak seçilerek partimizde göreve başladım. Benim için Askerlik vazifesi nasıl bir vatan borcuysa partimizin ve ülkemizin kurucusu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizde de görev almak benim için bir vatan borcuydu ve hep bu anlayışla çalıştım. Partimiz içinde Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, Eğitim Sekreterliği, Parti Okulu Eğitmenliği ve İl Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum ve yönetici arkadaşlarımla birlikte ekip ruhuyla çalışmalar yaptık. Yönetimde görev aldığım süre boyunca halkımızın içinde insanlarımızın yanında yer aldım ve halk siyaseti yaptım. 14 Mayıs Genel seçimlerinde Kırıkkale İl Örgütümüzün ve Genel Merkezimizin takdiriyle Milletvekili adayı olarak listemizde yer aldım ve çok değerli Milletvekilimiz Sayın Ahmet Önal la birlikte gecemizi gündüzümüze katarak halkımız için partimiz için mücadele ettim. 2018 genel seçimlerinde oy sayımız 26 bin iken bu sene içinde yapılan 14 Mayıs Genel seçimlerinde hep birlikte sizlerin çabasıyla oylarımızı 50 binlere çıkardık. Emek veren destek veren siz değerli aileme, abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize gönülden teşekkür ederim.

umit-duman-chp-kirikale-il-baskanligi-adaylik-aciklamasi-3 Ümit Duman, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

Ailem olarak gördüğüm Kırıkkale parti örgütümüzün içinde yetiştim, yönetici oldum, milletvekili adayı oldum örgütümüzün içindeki sıkıntıları ve çözüm yollarını biliyorum. Üyelerimizin ve halkımızın sorunlarının çözümüne yardımcı olmak için, güzel ülkemizin şuan içinde bulunduğu kaosu, ekonomik buhranı, ülkemizin nasıl çökertildiğini halkımıza daha iyi anlatabilmek için kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği 100 yıllık ulu çınar ağacımız Cumhuriyet Halk Partimizin İl Başkanlığına Adayım.

Liderimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkerine ve partimizin temelini oluşturan 6 okumuz bizim yolumuz, felsefimiz, ışığımız olacaktır. 6 ay önce emekli oldum tek işim partimin bir neferi olarak sizlerin 24 saat emrinde partimize hizmet etmektir. Allah’ın izniyle sizlerin takdiriyle seçilirsem sizleri temsil etmek bizler için yöneticilerimiz için büyük bir onur olacaktır.

umit-duman-chp-kirikale-il-baskanligi-adaylik-aciklamasi-2 Ümit Duman, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

İl Başkanlığına Adaylığım süresi boyunca adaylarımıza karşı kişisel hiçbir şekilde kırma, yıpratma anlayışı içinde olmadım sadece delegelerimize İl başkanı adayı olduğumu ve yapacağımız çalışmalar hakkında bilgi vererek adaylık sürecimi sürdürdüm sizlerin karşısına 3 aday olarak çıkacağız. Onur Başkanımıza ve Gökhan beye adaylık süresince göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ederim.

Demokrasiye, baskı altına alınmayan özgür düşüncelere, fikirlere, çok sesliliğe inanarak Delegelerimiz Özgür İradeleriyle ve vicdanların sesini dinleyerek sandığa gidecekler. Delegelerimizin özgür iradesine etki edilmeyeceğine yürekten inanıyorum.

Emekli bir kişi olarak tek işim Cumhuriyet Halk Partisi olacak ve başta Kırıkkale Merkez olmak üzere tüm ilçe belediyelerimizi partimize dahil etmek için yöneticilerimizle birlikte çok çalışacağımıza size söz veriyorum.

Sandık sonucumuz da Allah’ın izniyle sizlerin takdiriyle göreve gelirsek parti örgütümüze yeni bir enerji, yeni bir heyecan gelecek, ateşleyici, aktif bir güce sahip olacak ve hep birlikte halkın içinde sokakta olacağız. İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu toplantıları birlikte yapılacak hiçbir zaman partimizin içinde ayrım yapılmayacak.

Biz birleştirici, bütünleştirici olacağız. Kazanan partimiz olacak kaybeden kimse olmayacak. 9 Ekim Pazartesi günü bütün 218 delegemizi tek tek arayıp kendilerine teşekkür edip birlikte yol yürümek istediğimi belirtecem. Kongremizin Hayırlı Olmasını Diliyorum. Birliğimiz Bütünlüğümüz daim olsun. Çünkü biz CHP ailesiyiz.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!