Ümit Duman CHP Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 25 Mart 2023 01:16
Ümit Duman CHP Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Kırıkkale Haber

Veteriner Hekim Ümit Duman Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Parti İl binasında kalabalık bir gruba seslenen Ümit Duman, “Millet ittifakı partiler olarak 14 Mayıs’ta sandıkta tek adam sistemini, AKP iktidarını ve yandaş partileri göndereceğiz ve bu ucube sistem yerine güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Veteriner Hekim Ümit Duman, CHP’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir grup ile parti binasına geçen Duman, İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık’ı ziyaret etti. Milletvekili aday adayı Ümit Duman parti binasında coşkulu kalabalığa seslenerek, “Yaşadığımız Deprem felaketinde hayatlarını kaybetmiş yurttaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum, Ailelerine ve Ulusumuza başsağlığı ve sabır diliyorum. Mübarek Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını tutulacak oruçların kabul olmasını Allahtan niyaz ederim.

2019 yılında Kırıkkale Cumhuriyet Halk Partimizde Merkez İlçe Yöneticisi olarak seçilerek partimizde göreve başladım. Benim için Askerlik vazifesi nasıl bir vatan borcuysa Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizde de görev almak benim için bir vatan borcuydu ve hep bu anlayışla çalıştım. Partimiz içinde Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, Eğitim Sekreterliği, Parti Okulu Eğitmenliği ve İl Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum ve yönetici arkadaşlarımla birlikte ekip ruhuyla çalışmalar yaptık.

Yönetimde görev aldığım süre boyunca halkımızın içinde insanlarımızın yanında yer aldım ve halk siyaseti yaptım ve bundan sonraki siyasi hayatımda da Cumhuriyet Halk Partimizin bir neferi olarak yurttaşlarım için çalışmaya devam edeceğim. Güzel ülkemiz son 20 yılda iktidar tarafından Yoksulluklar, Yasaklardan oluşan bir ülke haline getirilmiş ve en sonunda da çökertilmiştir. Ekonomimiz, Demokrasimiz, Adalet Sistemimiz, Özgürlüğümüz iktidarın ağır bir tehditti altındadır. Tarım, Hayvancılık, Eğitim ve Sağlık sistemimiz işlevini kaybetmiş, devre dışı bırakılmış ve şuanda da can çekişmektedir. Resmi devlet kurumları bağımsızlığını yitirmiş gerçekleri açıklayamamaktadır.

Genç beyinlerimiz işsizlik yüzünden yurt dışına gitmek zorunda bırakılmıştır. Bilim çalışmaları yapılamadığından ülkemiz 3. Dünya ülkelerinin seviyesine inmiştir ve inmeye de devam etmektedir. Ülkemizde fabrikalar kapatılmakta üretim yapılamamaktadır ülke dışa bağımlı hale getirilmiştir. Yüksek enflasyondan dolayı yurttaşlarımızın alım gücü düşmüş yaşama sevinci ellerinden alınmıştır. Dedelerimiz torunlarına harçlık veremeyecek duruma düşürülmüştür. Halkımızın yaşamış olduğu tüm bu olumsuzluklar beni derinden etkilemiştir.

Ulusumuzun Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” sözleri benim düşüncelerimden ve gönlümden çıkmamıştır. Bütün bu nedenlerden dolayı Kırıkkale halkımızı temsil edip, halkımıza hizmet etmek ve sorunlara çözüm olmak için ailem olarak gördüğüm Cumhuriyet Halk Partisi’nden 28. Dönem Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı olarak başvurumu yaptım. Allah’ın izniyle nasip olursa Kırıkkale’mizi, halkımızı temsil edecek olmak benim için büyük bir onurdur.

13. Cumhurbaşkanımız olacak olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ve üstün gayretleriyle oluşturulan Millet İttifakı partiler olarak 14 Mayıs’ta sandıkta tek adam sistemini, AKP iktidarını ve yandaş partileri göndereceğiz ve bu ucube sistem yerine güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını 29 Ekim günü Çankaya köşkünde hep birlikte sizlerle büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Birleşe birleşe başaracağız ve sonunda kazanacağız” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!