Uyuşturucuya Dur Diyeceğiz
Gündem 71 Editörü • 5 Kasım 2019 20:30
Uyuşturucuya Dur Diyeceğiz
Kırıkkale Haber

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırıkkale İl Başkanı Tuner Alp Tekin basın bildirisi yayınladı.

Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Tuner Alp Tekin basın bildirisi yayınlayarak uyuşturucu ile mücadele edeceklerini ve uyuşturucuya Kırıkkale’de dur diyeceğiz diyerek uyuşturucu ile nasıl mücadele edeceklerini açıklayan bir basın bildirisi yayınladı.

Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin “ 5 Ağustos 2019 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş Beyefendinin ilimize teşrifleri ile Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı olarak göreve atandım. Göreve başladığımız günden bu güne kadar tam 3 ay geçti. Bu 3 ay içerisinde Ülkü Ocaklarına ve Kırıkkale’mize nasıl faydalı olabiliriz sorusu üzerinde birçok arge çalışmaları yaptık. Bir yandan vizyon bakımından tarihe yazılacak yeni yönetimimizi kurarken diğer yandan Şehrimizin sorunları üzerinde birçok çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde eğitim, kültür yönünden birçok eksiğimiz olduğunun farkına vardık. Tüm bu eksikleri gidermek üzere plan ve program hazırlanması yönünde çalışmalara başladık. Ancak öyle bir sorun ile karşılaştık ki plan yapmanın, program yapmanın dahi vakit kaybı olacağı kanısına vardık.” dedi.

Tekin açıklamasının devamında “İlimizde özellikle Kırıkkale Üniversitesini sınırları içerisinde bulunduran Yahşihan İlçesi Yeni Şehir bölgesinde korkunç bir uyuşturucu bataklığı ile karşılaştık. Bizler gençlerimizin sigara içmesini dahi kabullenemezken maalesef gençlerimizin, uyuşturucu bataklığında yok olup gitmekte olduğunun farkına vardık. Bu zamana kadar Emniyet Birimleri özellikle torbacılar üzerinde birçok çalışma yapmışlar. Ancak uyuşturucu terörü yalnızca torbacılara indirgenecek kadar basit bir olay değildir. Bu iş çok ciddiye alınmalıdır, Emniyet Güçleri, Adli Merciler, STK’lar, Spor Federasyonları, Sağlık Kuruluşları, Eğitim Kurumları ve Müftülük birimleri ortak hareket etmeli ve ortak paydada bir plan dahilinde hareket edilmelidir. Uyuşturucu ile kalben mücadele eden kuruluşlarımızı ayırarak ifade ediyorum, kimse bize toplanıp uyuşturucu ile mücadele ettiklerini iddia eden fotoğraflarını göstermesin! Yapılan toplantıların ortada bir sonucu olmadıkça, size söyleyeceğimiz tek şey göstermelik toplantılarınız sizin olsun olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Uyuşturucu ile mücadelede ellerini taşın altına koyduklarını ifade eden Başkan Tekin “Üniversite Başkanlığı devir teslim töreninde tüm kamuoyuna ilan ettiğimiz gibi bundan sonra Uyuşturucu Terörüne el atmış bulunmaktayız. Tüm teşkilat başkanlarımıza özellikle okul teşkilatlarımızın başkanlarına talimat vermiş bulunmaktayız, uyuşturucu ile ilgili tüm hareketlerin gözlemlenmesi ve şahsımın konu hakkında bilgilendirilmesini söyledim. Kırıkkale’de torbacılık yapan, torbacılara uyuşturucu temin eden, bu pislik uyuşturucu satıcılarına baronluk yapan nerde ne kadar zehir taciri şerefsiz varsa bilsin ki bundan sonra karşılarında Ülkü Ocaklarının demir yumruğu kafalarında olacaktır. Uyuşturucu bataklığına bir şekilde düşmüş düşürülmüş kişilere sesleniyorum, gelin bu çukurdan çıkın, adli makamlarca verilen cezalarınızı çekin, arının ve normal hayatınıza dönün. Aksi takdirde zehirlediğiniz her bir gencin hesabını Ülkü Ocaklarına vereceksiniz. Ülkü Ocaklarının adalet anlayışının Kısas olduğu gerçeğini unutmayın. Sizi kendi zehrinizde boğmamızı beklemeniz yerine teslim olup, bu bataklıktan uzaklaşmanız hususunda uyarıyorum. Ülkü Ocaklarının hesap soracağını ve Ülkü Ocaklarının gereğini yapacağını aklınızdan çıkartmayın” diyerek sözlerini tamamladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!