“Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok Projesi” Kapsamında Öğrencilere Tablet Hediye Edildi
Gündem 71 Editörü • 20 Eylül 2020 17:51
“Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok Projesi” Kapsamında Öğrencilere Tablet Hediye Edildi

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, ” Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok Projesi” kapsamında kentteki bazı öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet dağıttı.

Vali Sezer ve beraberinde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile birlikte öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet hediye etti. Ziyaret ettiği öğrencilerle bir süre sohbet eden Sezer, yaşanabilecek sorunlarla ilgili olarak kurulan koordinasyon merkezi hakkında öğrenci ve velilere bilgi verdi.

Yaşanan bütün sıkıntıları hep beraber geride bırakacaklarını belirten Sezer, süreci çok iyi bir şekilde değerlendirip en kaliteli eğitimi vermeye çalışacaklarını aktardı.

Sezer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yeni bir süreç olduğu için eğitimle ilgili olarak herhangi bir aksaklık olmasın, çocuklarımız bu sürece kolayca adapte olsunlar diye Kırıkkale Valiliği olarak Milli Eğitim koordinesinde ilçelerimizde kaymakamlıklarla beraber uzaktan da olsa “Eğitime Engel Yok” diye bir proje başlattık. Buradaki muradımız şudur. Hangi çocuğumuz olursa olsun, hangi öğrencimiz olursa olsun herhangi bir sıkıntısında koordinasyon merkezine ulaşmaları. Uzaktan eğitimle ilgili ve diğer alanlarla ilgili karşılaştıkları sıkıntıları hemen bildirmeleri, rehberlik öğretmenleri ve bilişimle ilgili öğretmenlerimiz görev almaktalar. Aynı zamanda da çocuklarımızın evlerine ziyaret edilerek, salgınla ilgili kurallara da uyarak onları da birebir görüp sorun yaşayıp yaşamadıklarını bu süreçte görme imkanımız olacak. İnşallah önümüzdeki dönemi çok iyi bir şekilde değerlendirip bu dönemde eğitimle ilgili verebileceğimiz en kaliteli eğitimi vermeye çalışacağız. Bu süreçte koordinasyon merkezinde öğretmenlerimiz, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın hepsi el ele birlikte olacaklar. Gönüller bir olsun. Devletimiz büyük. Yaşadığımız bütün sıkıntıları inşallah hep beraber geride bırakacağız.”

 

Anadolu Medya – Kırıkkale Valiliği

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!