Vali Sezer ve Başkan Saygılı 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 29 Ağustos 2020 08:43
Vali Sezer ve Başkan Saygılı 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayımladı

Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yunus Sezer yayımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajında;

Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

BAŞKAN SAYGILI’NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise yayımladığı  30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında; Türk milletinin, tarih boyunca birlik ve beraberliği yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi boşa çıkardığını belirtti.

Başkan Saygılı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk milleti için 30 Ağustos’un çok özel bir anlam ve öneme sahip olduğunu belirtti. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı,Büyük zaferle milletimiz, ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği Büyük Taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımız düşmandan bütünüyle arındırılmış ve İstiklal Savaşımız hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. Bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan cumhuriyetimiz, aziz milletimizin azmi ve gayreti sayesinde her geçen gün daha da kalkınmaktadır. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitleri ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyorum. Kırıkkaleli hemşehrilerimizin ve milletimizin Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” ifadelerini kulandı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!