Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan 23 Nisan Mesajı
Gündem 71 Editörü • 23 Nisan 2021 12:49
Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan 23 Nisan Mesajı

Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Sezer yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 101. yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimiz için bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yılını içinde bulunduğunuz zorlu süreçte burukta olsa büyük bir gurur ile kutluyoruz. Milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrası millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan 1920’de millet egemenliğine dayanan bir demokrasi temeli atılmıştır. İşte bugün, milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye tarihi başarılar elde etmeye başlamış; bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir.”

“Tarihe aştığı zorluklar ile imza atan meclisimiz, bundan sonra da milli egemenliğimizin sembolü haline gelen çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlamak, onlara aydınlık bir geleceğin mimarı olmaya devam edecektir. Bu vesile ile sevgili çocuklarımızın ve bugünün kendilerine armağan edilen dünyadaki bütün çocukların bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum. Kutlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bizlere armağan eden ve ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini şükranla, rahmetle yâd ediyorum.”

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!