Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 2 Aralık 2020 19:52
Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.

Bu günün, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, kalıcı çözümler üretmek için çaba göstermek, sadece engellileri ve ailelerini ilgilendiren bir husus değil, toplum olarak tüm kesimlerin ortak sorumluluğundadır.

Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok mucizesine şahit oluyor onların yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Millet olarak engeli kalplerde ve gönüllerde gören bir anlayışın temsilcileriyiz. Bir gün sağlıklı olarak hayata başlayıp, akşam sağlığımızı yitirerek bu hayatı devam ettirebiliriz. Aynı zamanda yakınlarımız da buna maruz kalabilir. Bu nedenle hiçbir engelin seçim olmadığını, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğunu unutmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün toplumsal sorumluluğumuzu artırmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hayatı paylaşmak için engel yok diyerek tüm engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Başkan Saygılı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kırıkkale Belediyesinin olarak engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için üzerine düşen görevi yaptığına dikkat çekerek, “3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla şehrimizdeki ve ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum ve her zaman onların yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Belediye olarak engellilere yönelik hizmetler yapıldığını ifade ederek “Biz de Kırıkkale Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize her zaman destek veriyoruz. Engelli kardeşlerimiz için şehrimizin bir çok yerine Engelli Şarj istasyonu koyduk. Birçok etkinlikte engelli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bizler Kırıkkale Belediyesi olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman beraber olacağız ve onların hizmetlerine koşacağız. İnşallah bundan sonra da onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!