Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan Koronavirüs Denetimi
Gündem 71 Editörü • 23 Eylül 2020 14:37
Vali Sezer ve Başkan Saygılı’dan Koronavirüs Denetimi

Kırıkkale’de Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile birlikte semt pazarında koronavirüsle ilgili maske, mesafe ve hijyenle ilgili denetim yapıldı.

Vali Sezer ve beraberindekiler, pazardaki esnafları kontrol ederek koronavirüsle ilgili uyarılarda bulundu.

Salgınla ilgili dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatan Vali Sezer, vatandaşların genelde salgın tedbirlerine yönelik alınan kararlara uyduğunu, tedbirler sayesinde kentte salgının tırmanıştan aşağıya doğru bir iniş göstereceğini söyledi.

Denetim sonrası gazetecilere açıklama yapan Sezer, kent genelinde denetim gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Bugün Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de haftalık Covid’le ilgili olarak denetime çıktık. İlçelerimizde de kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız denetimlerini sürdürüyorlar.
Çok şükür denetimlerde vatandaşlarımızın kurallara genel olarak uyduğunu görüyoruz. Hem pazarlarda, hem kafelerde maske, hijyen konusu, mesafe konusu bunlar artık genel olarak tüm vatandaşlarımızın riayet ettiğini görüyoruz.

Alınan tedbirlerin hepsi bizim bu hastalıkla mücadele etme ve daha ileri tedbirlerin alınmasının önüne geçme adına çok önemli. Biz bunu ilimizde ne kadar sınırlayabilirsek, hastalığı durdurabilirsek ona göre burada hem sağlık sistemimizde hem de diğer alanlarda bir rahatlama olacaktır. Dolayısıyla buradan hemşerilerimizden özellikle istirhamımız şudur. Herkes önce kendi sağlığını ve çevresindekilerin sağlığını düşünsün. Maske, mesafe ve hijyen kuralına hayatın her alanında uysunlar ve yakın amanda göreceğiz ilimizdeki Covid’in tırmanmadan aşağıya doğru bir iniş gösterdiğini hep beraber görüş olacağız. Giden canlar bizim canımız. Herkes komşusunu, akrabasını, bir başkasını düşünsün ve ona göre tedbirlere riayet etsin.”

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ‘da yaptığı konuşmada, “İnşallah bu tedbirler sayesinde bu illetten kurtulacağız. Vatandaşlarımız lütfen bilinçlensinler. Bana gelmez diye bir şey düşünmesinler. Yakınında, ailesinde, çocuklarında olabilir. Bu iş vebaldir. Lütfen kurallara riayet etsinler.” ifadelerini kullandı.

vali-sezer-baskan-saygili-koronavirus-denetimi-01 Vali Sezer ve Başkan Saygılı'dan Koronavirüs Denetimi vali-sezer-baskan-saygili-koronavirus-denetimi-02 Vali Sezer ve Başkan Saygılı'dan Koronavirüs Denetimi

 

Anadolu Medya – Kırıkkale Valiliği – Kırıkkale Belediyesi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!