Vali Sezer’den Öğrencilere Tablet Hediyesi Devam Ediyor
Gündem 71 Editörü • 25 Eylül 2020 12:55
Vali Sezer’den Öğrencilere Tablet Hediyesi Devam Ediyor

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, hayata geçirmiş oldukları “Uzak da Olsa Eğitime Engel Yok Projesi” ile kent genelindeki bazı öğrencilere tablet dağıttıklarını ve bu kapsamda çocukların hiçbir şekilde eğitimden geri kalmaması ve yaşadıkları problemler varsa bunu bizzat sahada giderilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Sezer ve beraberinde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile birlikte “Uzak da Olsa Eğitime Engel Yok” projesi kapsamında kentteki bazı öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet dağıttı.

Ziyaret ettiği öğrencilerle ve velilerle bir süre sohbet eden Sezer, salgın sürecinde eğitimde yaşanabilecek sorunlarla ilgili olarak kurulan koordinasyon merkezi sayesinde giderildiğini belirtti.

“Uzak da Olsa Eğitime Engel Yok” projesi kapsamında pandemi nedeni ile uzaktan eğitime katılıp problem yaşayan çocukları ziyaret ettiklerini dile getiren Sezer, “Bu süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde bir proje yürütüyoruz. İlçelerde kaymakamlarımız aynı şekilde bu projeyi ilçe milli eğitim müdürlüklerimizle ve diğer kurumlarla beraber devam ediyorlar. Buradaki amacımız çocuklarımızın hiçbir şekilde eğitimden geri kalmaması ve yaşadıkları problemler varsa bunu bizzat sahada gidermektir. Bu kapsamda hem belediyelerimiz, hem sivil toplum kuruluşlarımız yoğun bir şekilde bizlere hayırseverlerimiz destek veriyorlar. Çocuklarımızı tablet ve benzeri materyaller konusunda sıkıntılar varsa bunları gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

Kent genelinde 30’un üzerinde EBA noktası oluşturduklarını hatırlatan Sezer, şunları söyledi:

“Bu EBA noktalarında da yine öğrencilerimize eğitim noktasında hizmet veriliyor. Diğer taraftan köylerimizde internet sıkıntısı yaşayan köylülerimiz varsa da onlarla ilgili olarak da bu sabah kaymakamlarımızla toplantı yaptık. Orada da köy okulları ya da ilçe merkezinde belli alanları oluşturularak çocuklarımızın hiçbirinin eğitim noktasında mağdur olmasını istemiyoruz. Danışma hattımız var danışma hattımız 24 saat hizmet verecek şekilde aktif. Sınıf öğretmenlerimiz hepsi kendi öğrencilerini tarıyorlar ve bu noktada sıkıntı yaşayan çocuklarımızı tespit edip bunların sorunlarını gideriyoruz. Gönüllerimiz bir olsun diyoruz. Gönüllerimiz bir olduktan sonra devletimiz güçlü, milletimiz güçlü. Her türlü sıkıntıyı geride bırakırız. Kırıkkale’de de bu manada şu anda 2 bine yakın bir müracaat var. Bu müracaat gün itibariyle 600-700 kadar müracaatımızı teker teker inceledik. Onları karara bağlayıp çözüyoruz. Yani önümüzdeki hafta pazartesiye kadar yüzde 90, yüzde 95 oranında sorunları gözden geçirilmiş ve gidermiş olacağız. Hedefimiz bu eğitim-öğretime hayırlı olmasını diliyoruz. 7 bin tane ilkokul ve anaokuluna başlayan ilimizde öğrencimiz var. Bugün onlar da ziyaret ettik. İnşallah bir an önce bu süreç sonra erer çocuklarımız da okullarında yüz yüze eğitime kavuşurlar.”

Tablet kampanyasına desteklerin olduğunu aktaran Sezer, “Hayırseverlerimizden sivil toplum kuruluşlarından, herkesten destek var. Kamu kurumlarımız yoğun bir şekilde bunun içerisinde. Belediyelerimiz bu işi sahiplendiler. İl belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, herkes bir taraftan işin ucundan tuttu. İnşallah Kırıkkale bazında hiçbir sorunla karşılaşmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Medya – Kırıkkale Valiliği

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!