Vali Sezer’den Vefa Sosyal Destek Grubuna Mesaj “ İyi ki Varsınız”
Gündem 71 Editörü • 9 Nisan 2020 14:18
Vali Sezer’den Vefa Sosyal Destek Grubuna Mesaj “ İyi ki Varsınız”

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer koronavirüs çalışmaları kapsamında vatandaşlara özveri ile hizmet eden kamu personeline teşekkür ederek mesaj yayınladı.

Vali Sezer mesajında;

“Ne ile anlatılabilir,bu millet dışında bunu kim yapabilir. Bir müdüre, bir öğretmene, hiç tanımadığı biri için sırtında çuval taşıtan anlayışa sadece şükran duyulur. O yiğitleri doğuran anaların da ellerinden öpülür.

Bu hassas günlerde Vefa Destek Grubu’nu gönüllüler ordusuna çeviren, unuttuğumuz değerleri bizlere yeniden hatırlama fırsatı veren, insana hizmeti binaların dışına taşıyan, gönüllere talip olan tüm kamu personelimize, imamlarımıza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

İyi ki varsınız.Milletimizin hayır duası devletimizi payidar kılacaktır. Çoğu sorunla ilk kez karşılaşıyoruz ve karşılaştıkça çözüm bulma uğraşındayız. İyi olacağız, bunu da hep birlikte yeneceğiz ” ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan Kırıkkale Vefa Sosyal Destek Grubu,112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden Vefa İletişim Merkezine gelen aramalar üzerine vatandaşlara evlerinde hizmet veriyor,

İl ve ilçelerimizde, başladığı günden bugüne 7 bin 575 vatandaşa 7/24 hizmet veren Kırıkkale Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri vatandaşların alışveriş, temizlik ve sağlık kontrollerinin yanı sıra, fatura ödenmesi, ilaçlarının alınması, maaşlarının ve sosyal yardımlarının evlerinde ödenmesi gibi hizmetleri sağlıyor.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!