WhatsApp, Instagram ve Facebook Çöktü Mü?
Gündem 71 Editörü • 4 Ekim 2021 19:33
WhatsApp, Instagram ve Facebook Çöktü Mü?

Gelen son dakika haberlerine göre sosyal ağlar çöktü. Whatsapp çöktü mü, Instagram çöktü mü, neden açılmıyor sorusu birçok kullanıcı tarafından sorgulanıyor. Kullanıcılar linklere giremediklerini bildiriyor. Peki, Instagram, Facebook, WhatsApp çöktü mü?

INSTAGRAM, FACEBOOK, WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?

İnternet kullanıcıları, aynı çatı altında faaliyet gösteren WhatsApp, Facebook ve Instagram’a girmekte sorun yaşıyor. Kullanıcılar söz konusu platformlara erişmek istediklerinde hata mesajlarıyla karşılaşıyor. Instagram’ın ana sayfasında yer alan “Server Hatası” mesajı, sorunun veri merkezleriyle ilgili olduğunu ortaya koyuyor.Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” canlı arıza haritasında yer alan bilgiye göre, Instagram’a özellikle Avrupa ve Amerika genelinde erişim sorunu olduğu görülüyor. Türkiye’de de bazı kullanıcılar sorun yaşadığını belirtiyor. Yaşanan soruna ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

INSTAGRAM AKIŞ YENİLENEMEDİ HATASI

Instagram Akış Yenilemedi hatası genellikle internet bağlantınız ile ilgili bir problemden kaynaklanan sorundur. Facebook’un alt yapı çalışmalarından dolayı ara sıra Instagram Akış Yenilemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz.

“Dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan erişim sorunu hakkında açıklama yaptı.

Sayan “Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir” dedi.

gundem71.com – Teknoloji