XRP, SOL ve LINK’te 2024 Yılı Yorumları
Gündem 71 Editörü • 9 Aralık 2023 22:48
XRP, SOL ve LINK’te 2024 Yılı Yorumları
Kırıkkale Haber

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, 2024 yılında dikkat çekeceği iddia edilen 3 altcoin ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

XRP ve SOL Yorumları

Kripto para piyasasında yatırım yapmak isteyenler özellikle altcoin’lere odaklanarak portföylerini çeşitlendirmeyi düşünebilir. Bu noktada Ripple’ın XRP’si, Solana’nın SOL’u ve Chainlink’in LINK’i gibi altcoin’ler öne çıkıyor.

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi SEC, Ripple’a XRP satarak para toplayarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmıştı. Mahkeme XRP’nin programlı satışlarının, kurumsal yatırımcılara doğrudan satışların aksine menkul kıymet yasalarını ihlal etmediğine hükmetmesi sonrası elde edilen kısmi yasal zafer sonucu en büyük dördüncü altcoin yaklaşık 1 dolara varan bir ralli yapabilir.

Öte yandan FTX’in alacaklılara ödeme yapmak için SOL’leri satmak üzere çeşitli kripto para borsalarına aktarıyor olmasına rağmen altcoin’in fiyatı güçlü bir yükseliş görünümü gösteriyor. Günlük zaman diliminde 70 dolar eşiğinin üzerinde olacak mum kapanışıyla SOL‘un fiyatının 100 dolar eşiğini aşması beklenebilir.

LINK Beklentileri

En büyük Oracle ağı Chainlink‘in LINK’inin fiyatı, uzun vadeli çok aylık bir trend çizgisinin üzerindeki kırılma yapmasından bu yana neredeyse yüzde 100 oranında arttı. Kripto para piyasasının en çok ilgi gören Oracle protokolünün token’i bu yazının hazırlandığı sırada 15,5 dolardan işlem görüyor.

Geçen haftadan bu yana muazzam bir şekilde hareket eden Bitcoin ve diğer altcoin’lerin aksine LINK, 17 dolardaki güçlü direnç seviyesini aşamamasından dolayı konsolide oldu. Aşağı tarafta fiyata 21 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nun (EMA) destek veriyor oluşu korkulan bir düşüşün önüne geçiyor.

LINK’te yükseliş teorisini güçlendirmek için fiyatın 17 doların üzerinde kırılma yapması gerekiyor. Altcoin’in fiyatının toparlanmasının üçüncü aşamasına 20 doların üzerinde başlaması bekleniyor. MACD’den gelecek potansiyel bir alım sinyali, daha fazla trader’ın ve yatırımcının LINK’e ilgisini artırarak yükselişe hız katabilir.

Kaynak: https://coin-turk.com/2024-para-onlara-akacak-altcoin-piyasasinda-ibre-bu-3-coin-yana