Yahşihan Belediyesine Yeni İtfaiye Aracı
Gündem 71 Editörü • 1 Mart 2021 10:23
Yahşihan Belediyesine Yeni İtfaiye Aracı

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan Belediyesinin kendi imkânlarıyla aldığı itfaiye aracının tanıtımını gerçekleştirdi.

YAHŞİHAN İTFAİYESİ DAHA DA GÜÇLENİYOR

Yahşihan Belediyesi yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana araç filosuna yaklaşık 5 milyon Türk Lirası değerinde araç katan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan Belediyesinin kendi imkânlarıyla aldığı itfaiye aracının tanıtımını gerçekleştirdi. 2014 model, Ford Cargo 1832 markalı itfaiye aracı sıfır km ve fuarlarda sunum aracı olarak kullanılmış. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “43 ilin kesiştiği noktada bulunan İtfaiye Müdürlüğümüzün eski hali bakımsız ve yetersiz olduğundan 2019 yılında bölgeye oldukça modern bir itfaiye binası kazandırmıştık. İlk etapta 1 İtfaiye Müdürü, 10 itfaiye eri ve 3 araç ile garaj amirliği araç parkında hizmet veren Yahşihan İtfaiyesi, 1 İtfaiye Müdürü, 1 itfaiye amiri, 3 itfaiye çavuşu, 18 itfaiye eri ve 10 şoför olmak üzere toplamda 33 kişi ile hizmet veriyor. İtfaiye Müdürlüğümüz, ekip ve ekipman anlamında daha da güçlenip daha da kurumsal bir yapıya kavuşmaya devam ediyor.”

YAHŞİHAN’A HAYIRLI OLSUN

Türkyılmaz, “2014 model, 0 km olan aracımız, 18 ton taşıma kapasitesine sahip, 320 beygir gücündedir. Çift kabin, 6 personel taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca 6000 litre su tankı, 400 litre köpük tankına sahip, yerden 6 metre yüksekliğe açılabilen aydınlatma direği, aracın sağ ve sol bölmelerinde temiz hava solunum ünitesi bulunmaktadır. Araçta LCD ekran dokunmatik kontrol paneli ve 1 adet 5 buçuk kilowatt gücünde, dizel motorlu jeneratör bulunmaktadır. 5,5 ton çekme kapasitesine sahip vinç bulunan araçta personel ihtiyaç malzeme kutuları da bulunuyor. Aracın sağ ve sol arka bölmesinde toplam 2 adet yüksek basınç çıkrık sistemi mevcut. Dakikada 3000 litre su kapasitesi sayesinde, binaların 15 ve 16. katlarına kadar müdahale edilebilmektedir. Su işleme imkânı sağlamaktadır. Belediyemizin kendi imkânlarıyla satın alıp, İtfaiye araç filomuza dâhil etmiş olduğumuz, yeni ve donanımlı 2014 model, Ford Cargo 1832 markalı itfaiye aracımız, Yahşihan’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!