Yahşihan ‘İstiklal Yolu Projesi’ Çalışmaları Hızlandı
Gündem 71 Editörü • 22 Ağustos 2022 14:06
Yahşihan ‘İstiklal Yolu Projesi’ Çalışmaları Hızlandı

Yahşihan Belediyesi tarafından yapım çalışmaları devam eden ‘İstiklal Yolu Projesi’ hız kazandı.

Trafiğe kapatılan Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde tüm çalışmalar bittikten sonra daha modern 3×3 duble bir yol vatandaşların hizmetine sunulacak.

3×3 DUBLE YOL OLACAK

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın önemli projelerinden olan ‘İstiklal Yolu Projesi’ tamamlandığı zaman Hoca Ahmet Yesevi Caddesi daha güzel bir görünüme kavuşacak. Kırıkkale Yenimahalle mezarlığından başlayıp Yahşihan tren garında biten yolun yeni hali 3×3 duble olacak şekilde yapımı devam ediyor. Mevcut demir yolu hattından kaynaklanan kot farkı sebebiyle oluşan üst yapının zarar görmemesi ve alan genişliğinin sağlanması açısından Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde imar planına uygun olarak taş duvar çalışmaları da ekipler tarafından yapıldı. Bisiklet yolu, yürüyüş yolu, fitness aletlerinin konulacağı ve yeşil alanlarında yapılacağı duble yol çalışması bittiği zaman Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ayrı bir çehreye kavuşacak.

YAHŞİHAN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Yahşihan ilçemizde altyapı çalışmalarımızı bitirdikten sonra üst yapı çalışmalarımıza hız kazandırdık. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde projelerimiz arasında yer alan İstiklal Yolu Projemiz ilçemize güzel bir görünüm kazandıracak. ‘İstiklalden İstikbale Cumhuriyet Şehri Yahşihan’ sloganı ile çalışmalarını yaptığımız İstiklal Yolu projemizde yeni yolumuz daha modern ve daha güzel olacak. İşi daha da hızlandırmak için yolumuzu kapatmak zorunda kaldık. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ne yapıyorsak Yahşihan’ımız için yapıyoruz. Yahşihanlı vatandaşlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!