Yahşihan’a 90 Günde 2 Park
Gündem 71 Editörü • 30 Ekim 2020 13:29
Yahşihan’a 90 Günde 2 Park

Yahşihan Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında yetiştirilmesi için söz verdiği iki parkın açılışını gerçekleştirdi. Türkyılmaz göreve geldiği 19 aylık süreçte üçüncü parkın açılışını yaptı.

HAFTAYA ŞEHİT VEDAT KUTLUCA PARKINI AÇACAĞIZ

Yahşihan Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi için söz verdiği iki parkın açılışını gerçekleştirdi. Yahşihan’a bağlı Erenler Mahallesine Gazi İsmail Erkoç Parkı, Bayraktepe Mahallesine Şefik Güneşer Parkının açılışı söz verilen tarihte gerçekleşti. Geçtiğimiz Nisan ayında Şehit Aydın Çopur Parkının açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Hacıbey Mahallesinde bulunan Şehit Vedat Kutluca Parkımızın da haftaya Pazar günü açılışını gerçekleştireceğiz. Doğanlık mahallesinde bulunan Hazım Kutay Parkını ise en kısa zamanda çalışmalara başlayacağımızın müjdesini vermek isteriz” dedi.

PARKA KAHRAMAN GAZİ İSMAİL ERKOÇ’UN İSMİ VERİLDİ

Gazi İsmail Erkoç Parkı açılışını ismini yaşatan Kahraman Gazi ile yapan Türkyılmaz, kurdeleyi onunla beraber kesti. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz Gazi İsmail Erkoç Parkı açılışında yapmış olduğu açıklamasında, “Erenler Mahallesinde yaklaşık 60 gün önce başladığımız Gazi İsmail Erkoç Parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Parkımız, toplamda 650 m2 alanda 5 adet fitness aleti, 1 adet çocuk oyun parkı, 3 adet kamelya, 1 adet yetişkin salıncağı ve 450 m2 yeşil alandan oluşmaktadır. Açılışımıza ilçemiz sakinlerinden Kahraman Gazimiz İsmail Erkoç’ta katılım sağlayarak bizleri mutlu etmiştir. Parkımız Yahşihan’ımıza hayırlı olsun” dedi. Yahşihan’da ikamet eden Gazi İsmail Erkoç böyle bir parka ismimi verdiği için başkanımıza çok teşekkür ediyorum, ömrüm boyunca unutmayacağım bir davranış” dedi.

ÇOK GURUR VERİCİ

Şefik Güneşer Parkı açılışını, Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve Yahşihan’da 1999-2009 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Şefik Güneşer gerçekleştirdi. 3 ay önce Yahşihan’a geldiği belirten ilçe kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu yapmış olduğu açıklamasında, “Ben Yahşihan’a geleli 3 aya yakın oluyor. Sağ olsun belediye başkanımız çok gayretli. Bence bu parkın güzel yanı şu; Evet bir park açmak çok güzel. Burada bu kadar insanın kullanabileceği bir alan olmuş ama geçmişi unutmamakta çok önemli. Belediye başkanımızı unutmamış. Onun ismini vermiş buda çok önemli. Bizde genelde insanlar öldükten sonra hatırlanır. Ama sağ olsun başkanımız yaşarken eski başkanımızı hatırlamış ve ismini vermiş bu çok gurur verici. Allah yolunu açık etsin kolaylıklar diliyorum kendisine” dedi.

HER MAHALLEMİZE PARK YAPACAĞIZ

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz Şefik Güneşer Parkı açılışında yapmış olduğu açıklamasında, “Söz vermiş olduğumuz gibi bu özel günde Bayraktepe Mahallemizde Şefik Güneşer Parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın böyle güzel parklara ihtiyacı olduğunu hissedip park yapabilmek çok güzel bir şey. Aynı zamanda çocukların mutluluğunu görünce diyoruz ki niye zamanında bitiremedik? Niye zamanında bir şeyler yapılmadı? 4100 m2 üzerine kurulu parkımızda, futbol, voleybol, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness aletleri, kamelyalar, yürüyüş yolu, pergoleler, el temalı süs havuzu, fırın, market ve toplamda 1700 m2 yeşil alan bulunmaktadır. Açılışımıza katılan Kaymakamımız Sayın Ender Faruk Uzunoğlu’na, ilçemizde iki dönem belediye başkanlığı yapmış, parkımıza ismini vermiş olduğumuz Sayın Şefik Güneşer’e, İl Genel Meclisi Üyelerimize, İlçe Başkanımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza ve birbirinden değerli halkımıza çok teşekkür ederim. Parkımızı söz verdiğimiz gibi 90 günde tamamladık. Allah izin verirse her mahallemize büyük parklar yapacağız. Siz değerli Yahşihanlı hemşehrilerim her şeyin en iyisini hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

BENİ DUYGULANDIRDI

İsminin parka verilmesinden dolayı emeğe geçenlere teşekkürlerini ileten Yahşihan eski Belediye Başkanı Şefik Güneşer, “Sayın başkanımıza, emeği geçen meclis üyelerine, buradaki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha önce insan öldükten sonra bu tür isimler konuluyordu. Sağlığımızda ismimim verilmesi beni duygulandırdı onurlandırdı. Sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

yahsihan-gazi-ismail-erkoc-parki-006 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park
yahsihan-gazi-ismail-erkoc-parki-005 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park
yahsihan-gazi-ismail-erkoc-parki-004 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park
yahsihan-sefik-guneser-parki-003 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park
yahsihan-sefik-guneser-parki-002 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park
yahsihan-gazi-ismail-erkoc-parki-001 Yahşihan'a 90 Günde 2 Park

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!