Yahşihan’da Açık Alanda “Arabalı Sinema” Etkinliğine Yoğun İlgi
Gündem 71 Editörü • 13 Mart 2021 00:14
Yahşihan’da Açık Alanda “Arabalı Sinema” Etkinliğine Yoğun İlgi
Kırıkkale Haber

Yahşihan’da açık alanda pandemi kurallarına uygun olarak yapılan “Arabalı Sinema” etkinliğine halkın ilgisi yoğun oldu.

Kırıkkale’de Yahşihan Belediyesi tarafından ormanlık alan arazisinde “Arabalı Sinema” etkinliği düzenlendi.

Etkinlik için, ilçeye bağlı Bedesten köyü ve Hisarköy arasındaki ormanlık alana dev bir sinema ekranı kuruldu. Kentin çeşitli bölgelerinden gelen yüzlerce araç, belediye görevlilerinin de yardımıyla hazırlanan park alanına alındı. Filmin görüntüsü alandaki dev ekrandan izlenirken sesi ise FM radyo kanalı aracılığı ile araç radyolarına iletildi. Alana aileleri ve çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar koronavirüs tedbirleri kapsamında temas olmaması için araçlarından inmelerine izin verilmedi.

yahsihan-arabali-sinema-etkinligi-2 Yahşihan'da Açık Alanda "Arabalı Sinema" Etkinliğine Yoğun İlgi

Vatandaşlar, ünlü halter şampiyonu “Naim Süleymanoğlu” ve “Hababam Sınıfı Tatilde” filmlerini izledi. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yaptğı açıklamada, ilçe olarak önemli bir etkinliği kamuoyu hizmetine sunmanın memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

yahsihan-arabali-sinema-etkinligi-6 Yahşihan'da Açık Alanda "Arabalı Sinema" Etkinliğine Yoğun İlgi

Etkinliğe büyük bir ilginin olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Türkyılmaz, “Özellikle pandemi sürecinde evde sıkılan ve ailece davet ettiğimiz vatandaşlarımız bugün burada etkinliğimize katılarak ilgi ile sinema keyfi yaşadılar. Yaklaşık 750 araç var ve 2 bin 500’e yakın vatandaşımız katılım sağladı. Ortamı pandemi kurallarına uygun şekilde titizlikle hazırladık. Bütün gelen misafirlerimiz çocuklarıyla, eşleriyle, yakınlarıyla katılım sağladılar.” dedi.

yahsihan-arabali-sinema-etkinligi-3 Yahşihan'da Açık Alanda "Arabalı Sinema" Etkinliğine Yoğun İlgi

Katılımcıların HES kodu sorgulamasının ardından alana alındığını belirten Türkyılmaz, şunları söyledi: “Bilindiği üzere bizim kültürümüzde sinema etkinliği var ve biz bunu gerçekleştirdik. Daha önceden araba sinemaları, gazozlar ikram edilirdi. Mısırlar, iskemleler vardı. Bugün iskemleyle yapamadık  ama arabayla yaptık. Bugün bulunduğumuz mevki Yahşihan sınırları içinde Bedesten ve Hisaröy’de bulunan ormanlık alandayız. Sanırım yine Türkiye’de bir ilk oldu. Açık alanda, ormanlık alanda yapılan bir sinema etkinliği oldu. Buradan katılan herkese teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde çocuklar evde biraz tablete, telefona takıldılar. Biz biraz daha algılarını bu tarafa çekelim dedik.

yahsihan-arabali-sinema-etkinligi-4 Yahşihan'da Açık Alanda "Arabalı Sinema" Etkinliğine Yoğun İlgi

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!