Yahşihan’da Depremzedelere Su Geçirmez Uyku Tulumu Dikiyorlar
Gündem 71 Editörü • 28 Şubat 2023 23:28
Yahşihan’da Depremzedelere Su Geçirmez Uyku Tulumu Dikiyorlar

Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Usta öğreticiler ve kursiyerler, depremzedelere ulaştırılmak amacıyla su geçirmez uyku tulumu dikimleri devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen afetin ardından ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği Yahşihan da devam ediyor. Bu çerçevede Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi de deprem bölgesindeki vatandaşlar için 250 adet uyku tulumu dikimi yapılmıştır. Daha önce 336 adet atkı ve bere üretimi yapan usta öğretici ve kursiyerler, şimdi de depremzedeler için gönüllü olarak uyku tulumu üretimi için hummalı mesailerini sürdürmeye devam ediyor.

ONLARIN HER İHTİYACINI GİDERECEĞİZ

Gönüllü olarak deprem bölgesine uyku tulumu diktiklerini söyleyen Usta öğretici Barış Yıldırım ise, “Biz burada deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için uyku tulumu dikiyoruz. Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi olarak Usta öğreticiler ve kursiyer arkadaşlarımızla birlikte çadırda kalan vatandaşlarımız için uyku tulumu dikiyoruz, onların yanındayız. Her ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gidermeye çalışacağız, bizi bilsinler yanlarında olduğumuzu hissetsinler. Biraz da olsun ısınmaları için onlara uyku tulumu üretiyoruz” şeklinde konuştu.

KURUM MÜDÜRÜ DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sebahat Gültekin, “Burada diğer Usta öğretici arkadaşlarımızla Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza uyku tulumu dikiyoruz. Daha önce Covid-19 döneminde maske dikmiştik. Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapıp onlara zor günlerinde destek olmaya çalışıyoruz”

Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde bakanlığımızla eş güdüm içerisinde Yahşihan Halk Eğitimi Merkezi olarak oradaki vatandaşlarımız için uyku tutulumu üretimi yapmaya devam ediyoruz Buradaki Usta öğreticilerimiz, kursiyerlerimiz ile birlikte hep beraber koordinasyon içerisinde uyku tulumlarını çeşitli bedenlere uygun şekilde üretimini gerçekleştiriyoruz. İnşallah Asrın felaketi olan bu süreci hep birlikte atlatacağız vurgusunu yaptı.

yahsihan-su-gecirmez-uyku-tulumu-dikiyorlar Yahşihan'da Depremzedelere Su Geçirmez Uyku Tulumu Dikiyorlar
yahsihan-su-gecirmez-uyku-tulumu-dikiyorlar-3 Yahşihan'da Depremzedelere Su Geçirmez Uyku Tulumu Dikiyorlar

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!