Yahşihan’da Mobil Atık Getirme Merkezleri Kurulacak
Gündem 71 Editörü • 9 Mart 2023 20:30
Yahşihan’da Mobil Atık Getirme Merkezleri Kurulacak

Yahşihan Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşüm bilincini desteklemek amacıyla ilçenin belirli noktalarına mobil atık getirme merkezleri kuracak.

2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezlerini tanıtan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 2023 yılının Yahşihan’da Sıfır Atık yılı olacağını belirtti.

GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK

Mobil merkezlerde kağıt, karton, plastik, cam atık, metal atık, bitkisel atık yağ, elektronik atık ve pil toplanılarak geri dönüşüme kazandırılacak. Mobil merkezlerin sayılarının zaman içinde artırılması planlanıyor. Yahşihan Başkanı Osman Türkyılmaz, plastik, bitkisel yağ ve diğer geri dönüştürülebilir atıkların doğaya atıldığında çevre kirliliğine sebep olduğunu vurguladı. Türkyılmaz, 2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezleri hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’e, İl Başkanı Murat Abalı’ya ve il yönetimine bilgiler verdi. 

EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ

Türkyılmaz, “Milletvekilimiz Sn. Halil Öztürk ve il teşkilatımıza Sıfır Atık kapsamında ilçemizde yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında bilgi verdik. Çevre kirliliğini önleme ve geri dönüşüm atıklarını ekonomiye yeniden kazandırma çalışmaları kapsamında 2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezlerimizi en kısa zamanda mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 farklı türde atığın toplanabildiği merkezlerimiz sayesinde değerlendirilebilir atıklarımızı ekonomimize tekrar kazandırmış olacağız. Mavi plastik geri dönüşüm konteynerlerimizin de 72 adetini ilçemize dağıtımını gerçekleştirdik. Her zaman dediğimiz gibi 2023 yılı Yahşihan’da sıfır atık yılı olacak.” İfadelerini kullandı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı yaptığı işlerle her zaman takdir eden Öztürk, sıfır atığın önemli olduğunu belirterek böyle çalışmaların tüm il ve ilçelerde olması gerektiğini söyledi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!