Yahşihan’da Zincir Marketlerin Önündeki Reklam Panolarına Devlet Bahçeli’nin Sözleri Asıldı
Gündem 71 Editörü • 6 Aralık 2022 19:40
Yahşihan’da Zincir Marketlerin Önündeki Reklam Panolarına Devlet Bahçeli’nin Sözleri Asıldı
Kırıkkale Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin zincir marketlerle ilgili sözlerinin ardından yaptığı açıklamayla gündem olan BİM’in eski CEO’su Galip Aykaç’ın sözlerine tepki büyüyor.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatıyla ilçede bulunan tüm zincir marketlerde genel denetimler gerçekleşirken, marketlerin önünde bulunan reklam panolarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleri asıldı.

Zincir marketlere yönelik denetimlerin sıklıkla devam edeceğini ifade eden Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, BİM’in eski CEO’su Galip Aykaç’ın sözlerine tepki gösterdi. Vatandaşlar üzerinden haksız kazanç elde eden marketlere “dur” diyeceklerini belirten Türkyılmaz, “Gerekirse ilerleyen zamanlarda Yahşihan Belediyesi olarak kooperatif usulü marketler açıp, girdisini çıktısını kontrol edip, uygun fiyatta ürünler satmak üzere gerekli işlemi yaparız” dedi. Aynı zamanda Yahşihan ilçesinde bulunan BİM şubelerinin önünde bulunan reklam panolarına Türkyılmaz’ın talimatlarıyla Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleri asıldı. Panoda Devlet Bahçeli’nin “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatları araştırılmalıdır. Açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir. Mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa, iki yakasından tutmaz devletin asli vazifesidir” ifadeleri yer alıyor.

Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından zincir marketlerde gramaj kontrolü, raf-kasa fiyatları uygunluk, hijyen ve düzen denetimi, son kullanma tarihi kontrolü, fahiş fiyat ve stokçuluk denetimleri yapılmaya devam ediyor. Belediyeden yapılan açıklamada, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatı doğrultusunda zabıta ekiplerince ilçe merkezindeki market ve iş yerlerinin düzenli olarak denetlendiği belirtildi. Marketlerde gramaj, raf-kasa fiyatları uygunluğu, hijyen ve düzen, son kullanma tarihi kontrolü, fahiş fiyat ve stokçuluğun denetlendiği anlatılan açıklamada, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilçemiz genelindeki marketlerde fahiş fiyat artışı, SKT, gramaj denetimleri yapılmaya devam ediyor. Halkımızın sağlığı, huzuru ve refahı için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.” ifadesine yer verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!