Yavuz Kuzucu, Kırıkkale İle İlgili Özel Projelerini Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 4 Ocak 2024 01:26
Yavuz Kuzucu, Kırıkkale İle İlgili Özel Projelerini Açıkladı

İYİ Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Yavuz Kuzucu Kırıkkale ile ilgili özel projeleri hakkında sitemize açıklamalarda bulundu.

Kuzucu, “Kırıkkale en geç on yıl içerisinde değişecek, bozkırın ortasında herkesin uğradığı bir turizm kenti olacaktır” dedi.

Projelerinden bahseden Kuzucu projeleri ile ilgili detayları şöyle sıraladı;

İmar Projesi

Kırıkkale’nin geçmişe dönük tüm projeleri gözden geçirilip Cumhuriyet şehrine yakışır yeni projeler uygulanacaktır. Şehir merkezinden çevre yollara büyük bağlantı yolları ana arterlere bağlantısı yapılacak, yeni kat sistemiyle şehrin büyük bir kısmının yenilenmesi sağlanacak.

Kaletepe Turizm Projesi

Keletepe’nin varsa başka kurumlarla mülkiyet bağlantısı, çalışılarak Kırıkkale Belediyesine geçmesi sağlanacak. Cumhuriyet Meydanından Kaletepe’ye teleferik sistemi ve ayrıca eski kömür tevziden Kaletepe’ye içinden yürümeli ve içinde küçük kafe ve büfelerin olduğu dünyanın en büyük silahını yaparak burayı bir cazibe yeri durumuna getireceğiz. Ayrıca Kaletepe’nin üzerine kuracağımız kafe ve alışveriş yerleriyle Kırıkkaleleri ve çevre illeri buraya günübirlik gelip gitmelerini sağlayacağız. İlimizde ve çevre illerde gezmek isteyen herkes için burası bir cazibe merkezi olacaktır. Kaletepe’yi ve çevresini anlattığımız şekli ile hayal edin. Her şey hayal etmekle beşler.

Üniversite öğrencilerine yurt ve ulaşım projesi

Adı Kırıkkale olan bir üniversite var fakat bunun Kırıkkale’mize maddi ve manevi olarak bir katkısının olduğunu kimseler söyleyemez. Kırıkkale’mizin merkezinde kız ve erkek öğrenci yurtları açılacak ayrıca öğrencilerimizin şehir merkezine çok ucuza gelip gitmeleri sağlanacak. Bunun için her türlü çalışma sağlanacak eğitim bizim en öncelikli işlerimizden olacaktır.

Ulaşımda raylı sistemler projesi

Üniversiteden Kimeski’ye, Atatürk bulvarı ve millet Bulvarından Sanayi kavşağına kadar raylı sistem yapılacaktır. Bu sayede şehrimizi ana arterlerin raylı sistemle birbirine bağlayarak şehrimizin her an canlı kalmasını sağlayacağız.

Otopark Projesi

Şehir merkezinin birçok yerinde otoparklar yapacağız. Ayrıca parklarımızın birçoğunun altını otopark yapacağız. Merkezde ayrıca çok katlı otoparklara da önem vereceğiz.

Şehrin merkezine Kızılırmak’ı getirme projesi

Koca ırmak şehrin merkezine gelir mi diyenleri duyar gibiyim. Gelir gelir gelir. Binlerce km den doğal gaz Avrupa’ya ve ülkemize geliyorsa, Irak petrolü Yumurtalığa geliyorsa bizde Kızıl ırmağı Kapulukaya barajından eski ofisin oraya büyük borularla getirip, tekrar yatağına doğru akıtabiliriz. Kızıl ırmağa gitmeyen Kırıkkalelilerin ayağına ırmağı getirerek burada cazibe merkezi yapabiliriz. Bir düşünün burada teleferik var, dünyanın en büyük silahı burada olacak ve birde Kızılırmak buraya geliyor. Burada plajda yap sandalla gezi ve oltayla balıkta tut.

Tatlı su projesi

Kırıkkale’mizin çevresi tatlı su kaynaklarıyla dolu. Önemli yerlere araştırmalar sonucu sondajlar vurularak bu suların şehrimize gelmesi sağlanacak. Kırıkkalelileri zamanla ırmak suyundan kurtaracağız.

Emekliler Evi Projesi

Emeklilerimiz için dinlenme tesisleri kurulacak. Bu tesiste emeklilerimiz için yeme içme ve her türlü ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacak. Şehrimizde emeklilerimizin huzur içinde geçirmeleri için her ortam hazırlanacak.

Kadınlarımız için dinlenme ve kurs merkezleri projesi

Tüm kadınlarımızın günlük uğrayacakları bilgi alacakları, sosyal destek alacakları, kurs ve seminerlerle desteklenecekleri bir merkezleri olacak.

Şehrimizi güzelleştirme projesi

Belediye olarak park bahçe yeni projelerle şehrimizi güzelleştirirken, halkımızın da kendi evini sokağını çevresini güzelleştirmesi için belediye tarafından maddi manevi destek verilerek şehrimizin kısa zamanda güzelleşmesi sağlanacak. Şehrimizin bakımsız ve yorgun görünümüne bir an önce son verilecek.

Kreş Projesi

Her mahalleye belediye tarafından kreşler yapılarak çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlarken ailelerimize eğitimle ilgili destekler vereceğiz. Kreşlerin tüm giderleri belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

İhtiyacı olan lise son sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık kursu YKS ve ortaokul son sınıf öğrencileri, için LGS ye giriş kursları açılacaktır. Maddi durumu uygun olmayan tüm öğrenciler bu kurslardan ücretsiz yararlanacaktır.

Sosyal yardımlar

Sosyal yardımlar ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza artarak devam edecektir. Sosyal yardım alan vatandaşlarımız teşhir edilmeden, kimseler duymadan ihtiyacı olan her şey belediye tarafından vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Bu durum hiçbir zaman siyasi bir şov olarak kullanılmayacaktır.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!