Yeminli Tercüme Ofisi
Gündem 71 Editörü • 18 Mayıs 2022 23:25
Yeminli Tercüme Ofisi

Yeminli tercüme ofisi sürekli olarak ihtiyaç duyulan bir alandır. Dünya çapında pek çok farklı dil yer alıyor. Bundan dolayı farklı zamanlarda farklı nedenlerle çeviri ihtiyacı meydana gelmektedir. Aspa yeminli tercüme bürosuna evrakların çevrilmesi ve bunun yanı sıra sözlü veya yazılı çeviri talebi de oldukça fazla olmaktadır. 

Resmî belge gibi önemli belgelerin çevresi esnasında yeminli tercüme işlemi olması oldukça önemlidir. Bu durum standart çeviri hizmetlerinden farklı bir prosedür olarak karşımıza çıkar. Yeminli tercüme hizmeti günümüzdeki en önemli tercüme hizmetlerinden birisi olarak karşımıza çıkar. Mevcut tercümanlar tarafından imzalanan tercüme işlemlerine yeminli tercüme denmektedir.

 Yeminli tercüme hizmetimiz içerisinde güvenilirlik oldukça önemlidir. Özellikle yapılan çeviri işleminin doğru ve hatasız olması, resmi süreç için büyük bir önem taşımaktadır. 

Yeminli Online Tercüme Bürosu 

Aspa yeminli tercüme üzerinde yer alan belgelerin yeminli tercüme olması için bazı şartlara dikkat edilmesi gerekecektir. Öncelikle hazırlanan belgenin yeminli bir tercüman tarafından çevrilmesi gerekir. Büromuzda yer alan uzman yeminli tercümanlarımız bu alanda noterler tarafından yemin ettirilerek hizmet vermektedir. 

Bünyemizde tercümesi gerçekleşen evrakın çıktısı alınır ve ardından üstüne kaşe ya da imza atılır. Sunduğumuz yeminli tercüme işlemi doğrultusunda ad ve soyadı, ıslak imza, dil bilgisi ve bunun yanı sıra doğruluk beyanı gibi alanlar bulunur.

Yapılan çeviri esnasında evrakların boyutu yeminli tercüme işlemlerimiz esnasında önemli bir konu olmaktadır. Yeminli tercüme hizmeti esnasında profesyonel bir çalışma ile gerçekleşir. Bunun nedeni ise gerçekleşen küçük bir hatanın büyük bir soruna neden olabilmesidir. Çeviri işlemleri alanında uzman bir ekibimiz bulunsa da her ülkenin farklı kurum ve kuruluşları içerisinde farklı standartlar bulunmaktadır. 

Uygun Yeminli Çeviri Fiyatları

Aspa profesyonelliği ile gerçekleşen yeminli tercüme işlemlerinde mutlaka tercüman imza ve kaşe sizi unsurlarına dikkat edilmektedir. Bu imza ile gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin doğru ve aslına uygun olduğunu ifade edilmektedir. Böylece resmi evrak olarak kabul edilir. Resmî kurumlara göre ibraz edilecek belgelerin mevcut standartları farklı olabilir. 

Aspa yeminli tercüme ofisimiz bünyesinde sunulan tercüme fiyatları mevcut dosya karakteri ve içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Yeminli tercüme hizmetleri esnasında metin çeviri fiyatlandırması esnasında harf üzerinden hesaplama gerçekleşir. Talep edilen tercüme hizmeti PDF dosya formatında sunulur ise Aspa kalitesi ile gerekli harf analizleri yapılır. Yapılan analiz sonucunda boşluksuz kelime sayısı baz alınarak sizlere fiyat konusunda bilgi verilmektedir.

Yeminli Tercüme Hakkında Sık Sorulan Sorular

  1. Yeminli tercüme nedir?

Yeminli tercüme işlemleri içerisinde en çok tercih edilen çeviri işlemi olup sadece bazı kişiler tarafından sunulan bir hizmet olmaktadır. Tercümanlar tarafından belgenin imzalanması doğrultusunda gerçekleşen tercüme işlemlerine yeminli tercüme denir.

  1. Farklı dillerde yeminli tercüme işlemi bulunuyor mu?

Farklı pek çok dil üzerinde yeminli tercüme hizmeti bulunmaktadır. Aspa tercüme bürosu bünyemizde yer alan uzman tercümanlar ile istediğiniz dilde hizmet sunulur. 

  1. Yeminli çeviri fiyatları nasıl belirlenmektedir?

Yeminli tercüme büromuz üzerinde gerçekleşen işlemler kelime baz alınarak fiyatlandırmaktadır.