Yeniden Refah Partisi Adayı Muhammet Ali Tekinay, Kırıkkale İçin 71 Projesini Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 7 Aralık 2023 22:38
Yeniden Refah Partisi Adayı Muhammet Ali Tekinay, Kırıkkale İçin 71 Projesini Açıkladı

Kırıkkale Yeniden Refah Partisi Başkan Adayı Muhammet Ali Tekinay, gerçekleştirdiği basın açıklamasında hayata geçireceği 71 projesinden bahsetti.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Tekinay şu ifadelere yer verdi;

Ol deyince olduran, gönülleri aşkı ile dolduran, yüce Allah’ in 99 ismi Esma ül Hüsna sıyla, Bismillahirrahmanirrahim diyerek sözlerime başlıyorum. Sayın İl Başkanım, partimizin değerli idarecileri, kıymetli misafirlerimiz, basınımızın güzide mensupları, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Kalbimiz Filistin için buruk, Allah’tan şehitlerimize rahmet diliyorum,

Kırıkkalemizin özenilen şehir olması, kendi kendine yeten şehir olması, Kırıkkale’de yaşayan, hakkı sevip, vatanını milletini sevenlerin huzur içinde olmasını sağlamak için çıktığımız bu yolda Kırıkkale halkının bizi yalnız bırakmayacağından eminiz.

Mazlumun yanında olup, milletin gönlü olsun diye çalışırken, bu inancımızı bir sefere çıkan komutan gibi ciddi ancak karıncayı bile incitmekten sakınanlar gibi gönül kırmadan başarmayı istiyoruz.

Kırıkkale gariplerin şehri, bizde Kırıkkale’nin gariban bir evladıyız, bu gariban evladı Kırıkkale’deki gariplerin neye ihtiyacı varsa bunu biliyor ve bu bilgiyle yola çıkıyoruz.

Bir iş yaparken önce kalbimize soruyor, kalbimiz evet doğru diyorsa, gözümüzden yaş geliyorsa, biz o işi doğru biliyor ve o işin peşini bırakmıyoruz. Kim ne derse desin biz yolumuzdan dönmüyor, hedefe ilerliyoruz.

Rahmetli Necmettin Erbakan Hocamız gümüş motordan ayrılırken “bu şarkı burada bitmeyecek” demişti. Şimdi bende diyorum ki: “Biz o şarkıyı Yeniden Refahla Genel Başkanımız Muhammet Ali – Fatih Erbakan Başkanlığında Kırıkkale’de Muhammet Ali TEKİNAY kardeşiniz okuyarak başlatacak.

Kırıkkale Belediyesi “Yeniden Refahla” yeniden tarih yazacak. Bu kutlu davada Kırıkkaleliyim diyenlerle, biz bir olmak için geliyoruz.

Önce Hakkın rızasını gözeteceğiz, Allah’ ın rızasını kazanmak için çalışacağız. Daha sonra halkın rızasını kazanacağız. “Hakkın rızası, halkın rızasında saklıdır” diyerek vatandaşlarımızla bir olacağız. Biz 71 projemizle bir bebek büyütür gibi Türkiye’nin kalbi Kırıkkale’yi, bir baba şefkatiyle Allah’ın emaneti olarak görüp büyüteceğiz. Kırıkkale’nin bebeklik, çocukluk ve hiç bitmeyen gençlik yılları olacak, Kırıkkale özenilen güçlü, inançlı, temiz şehir diye anılırken, insanları Aslan ama Karıncayı bile incitmez diye anılacak.

Kırıkkale insana en çok değer veren, yaşayanlarının en çok mutlu olduğu il olarak anılacak ve Kırıkkale Türkiye’nin kalbi olacak.

BU AMAÇLA 71 PROJE İLE GELİYORUZ

İlimizi her anlamda geliştirmek ve kalkındırmak için 71 proje hazırladık, projelerimizi 7 ana başlık altında topladık. Bu başlıklar sağlık, hizmet, sosyal, üretim, iş imkanı, eğlence ve yardım alanlarındadır. Bazıları Türkiye de ilk olacak, bazıları Kırıkkale de ilk olacak. Yaptığımız projelerle doğrudan insanların gelirlerine, nakdi olarak katkı sağlayamasak da, giderlerini azaltmak yöntemiyle dolaylı yoldan gelirlerinin artışına katkı sağlayacağız.

NELER Mİ YAPACAĞIZ?

GALERİ SİSTEMİ -Avrupa Ülkelerinde uygulanan galeri sisteminin İlimizde uygulanmasısağlanarak; hayata geçecek galeri sistemiyle atık su, içme suyu, yağmur suyu, elektrik ve datahatları, yer altında “tüneller” içinde toplanacak, arızalar da, galeri içine girilerek, asfaltkazılmadan, kaldırımlar bozulmadan tamir edilebilecektir. Bu tüneller kamera ile 24 saat boyuncatakip edilecektir.

BETON YOL-İlimize ait asfalt yollardan beton yola dönüşüm sağlanarak, küreselleşme ilegiderek artan sıcaklıklarda asfalt yolun erimesi ile oluşan sorunlara önlem alınarak, daha uzunömürlü olan beton yol yapımı ile yol yapımı için yapılan harcama maliyeti düşürülecektir. İlimizşehir içi yol uzunluğu hesaplanarak çalışmalara başlanarak, İlimize ait tüm yolların zamanla betonyol olması sağlanacaktır.

BETON SANTRALİ- Belediyemize ait beton santrali kurularak, beton yol yapımı için gereklibeton ve galeri sistemi için gerekli olan beton kendimize ait beton santralimizle yapılacaktır.Böylece maliyet düşürülecek olup aynı zamanda beton satışı ile de Belediyemiz bütçesine katkısağlanacaktır.

Bu hizmetler Belediyenin asli görevidir.

GELELİM 71 PROJEMİZİN BAZILARINA

– Kırıkkale Belediye Üniversitesi: (Kırıkkale Belediye Vakfını kurarak Üniversitenin Yuva, SelimÖzer, Karşıyaka ve Bahçelievler bölgesine kurulması planlanmaktadır.) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

Belediye Stajyerleri: (Belediyemizde işe alımlarda Belediye stajyerlerinin çalıştırılmasıuygulamasına geçilerek, işe alımlarda stajyerler arasından seçim yapılarak adam kayırmacılığınönüne geçilmesi) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

. Belediye Muhtarlar Ofisi: (İlimiz Belediye binamızın 1. katına İl Merkez Mahalle Muhtarlarımızınkullanacağı Muhtarlar Ofisi kurularak yönetim sistemimizde Muhtarlarımızın Belediye BaşkanYardımcısı gibi çalışması sağlanacaktır.) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

– Kuba Parkı: (Doğal afet ve felaket olaylarında, yaşam alanına dönüştürülebilecek, günlük hayattapiknik alanı olarak kullanılacak parka İslam tarihinin ilk mescidi olan Kuba ismini vereceğiz)TÜRKİYE DE İLK OLACAK

Kale Markası: (Kale ismi ile gıda, temizlik, radyo, tv vs. alanlarında markalaşmak) TÜRKİYE DEİLK OLACAK

Lunapark veSeyr-i Kale: (Millet Ormanı içerisine Belediyeye ait lunapark ve seyir terası

kurulması)

– Tatilsiz Ev Kalmasın: (Bir tatil beldesinde Belediyemize ait tatil köyü kurarak vatandaşlarımızın,uygun fiyat aralığı ile tatil yapmaları sağlanacaktır) TÜRKİYE DE İLK OLACAK

Yürüyen Yollar: (Uzun menzilli Yürüme bantlarının kurulabileceği mekanlar da yaşlılarımız,

hastalarımız ve engelli bireyler için hayatın kolaylaştırılması düşünülmektedir. yokuşlar, üstgeçitler vs.)Baştacısınız: (Sabahları her mahalleden Hastanelere ücretsiz otobüs kaldıracağız.) KIRIKKALEDEİLK

– Proje Hızır: (Şehir içi veya şehir dışı Belediyemize ait hasta nakil ambulansları ile hastanedençıkan hastalarımızın nakilleri yapılacaktır.) KIRIKKALEDE İLK

– Sağlıklı Geleceğe: (Sağlık kabini uygulaması ile önleyici sağlık hizmeti verilecek, gezici sağlık evikurulması, İlimize yeni Semt Polikliniklerinin açılması sağlanacaktır.)

– İşte Senin Stilinin: (Her mahallede uygun fiyatlı bay ve bayankuaför hizmetinin sunulması)

Belediye Düğün Salonu: (Millet Bahçesi içerisinde ve her mahalledeki okul bahçesinde uygunfiyatlı düğün salonu hizmeti sunulacaktır.)

Lezzet Unlu Mamülleri: (Taş fırın ekmek fabrikası kurulması ve çölyak hastaları için özel gıda

üretimlerinin yapılması)

Her Mahalleye Bakkal: (İlimiz Belediyesine ait uygun satış fiyatlıları olan bakkallların hermahalleye kurulması.)

Belediye Tanzim Satış: (Belediyemize ait ve her türlü markanın bulunduğu büyük alışveriş

merkezleri kurulması.)Irmak Şehrin İçinde: (Kızılırmağın Bahçelievler çoruhözünden geçirilmesi ve kanoların yüzdürülmesi, bu güzergaha yurtkur caddesi oluşturulması) KIRIKKALEDE İLKKale Tüfek: (Kale marka tüfek üretim tesisinin kurulması) KIRIKKALEDE İLK

Minik Dostun Seninle Kalsın: (mahallelerde oluşturulan hayvan sığınma evlerinde, hem

hayvanların sevgi ihtiyacı karşılanacak hem de belediyemizin iş yükü azaltılacaktır.)

Bereket, Bolluk, Şenlik Çiftlik: (Et ve süt ürünleri üretilen Belediye çiftliği ve hayvanat

bahçesinin kurulması sağlanacaktır.)-

– Radyo Kalite: (Belediyemize ait radyosu kurulması planlanmaktadır.)

Kale Tv: (İnternet TV ile başlanılarak, Belediyemize ait Tv kurulması planlanmaktadır.)-Kırıkkale Film Ajansı: (İlimizi tiyatro ve film sektöründe aktif hale getirmek için ajans kurulması.)

-Sadece Tofaşk Girebilir: (Tofaşlara özel yarış pisti yapılması)

-Refahlı Günlere: (Maddi imkanı olmayan öğrencilere dershane hizmetinin verilmesi)

-Söz Çocuklarda: (Belediye okul temsilcilerinin ve okullarda belediye sınıflarının kurulması)

Belediye Ortaklarını Arıyor: (İlimiz Belediyesini her alanda var etmek, ve iş kurmak isteyen,finansal yatırım bulamayan, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın iş kurmalarına destekolmak. Belirlenen iş kollarında belirlenen maliyetin Belediyemiz tarafından karşılanacağı,yapılacak işin işletmesinin ise Belediyemize Ortak olan kişi yada firma tarafından yürütüleceği,

elde edilen gelirin %60′ ının Belediyemiz hesaplarına, kalan %40′ inın ise Belediyemize ortak olankişi ya da firmaya pay edileceği destek programıdır.)

Yukarıda saydığımız projelerimizin çoğu “Belediye Ortaklarını Arıyor” projemiz ile hayatbulacaktır. Bunun sonucunda da denetim mekanizmasının mali kısmını Belediyemiz yaparken,çalıştırılan kişilerin denetimini ise ilgili işletme ya da kişiler yapacak olup, maksimum verim ile

çalışması sağlanacaktır.kalan projelerimizin tamamı birbiriyle bağlantılı olup, Kırıkkale’ ye değer katacak

Geriyeprojelerdir.

Sözlerimi bitirirken;

Kameraların önünde ve arkasında olan, bizi yalnız bırakmayan, desteğini sürdüren basınmensubu arkadaşlarımıza, şahsıma ve Yeniden Refah ailesine verdikleri destek için teşekkürlerimive saygılarımı sunuyorum.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!