Yerli Kredi Kartı TROY’a Geçişler Artıyor
Gündem 71 Editörü • 9 Kasım 2023 13:49
Yerli Kredi Kartı TROY’a Geçişler Artıyor

Teknolojisi Türkiye’de geliştirilen yerli kart TROY’a geçişler son dönemde hız kazandı.

Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi logosunu taşıyan bölümde artık bir Türk markası var!

Teknolojisi Türkiye’de geliştirilen yerli kart TROY’un kullanımı, haziran ayına göre 3’e katlandı.

troy-kart-nasil-alinir Yerli Kredi Kartı TROY'a Geçişler Artıyor

TROY Nerede Kullanılır?

TROY kartlarınız ile Türkiye’deki tüm ATM ve POS’lardan işlem yapabilir, internet ve mobil alışverişlerinizde güvenle kartınızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca TROY kartın arka yüzünde yer alan uluslararası kart şemalarına ait logoların geçerli olduğu yerlerde kullanabilirsiniz.

TROY Kart Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır?

28 banka ve 20 elektronik para kuruluşuna başvurarak alabilirsiniz. TROY kart başvurusu için müşterilerin ilgili bankanın şubesine veya online kanallarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve belgeler bankadan bankaya değişiklik gösterebilir, bu nedenle başvurmadan önce ilgili bankanın resmi web sitesinden bilgi almanız faydalı olacaktır.

TROY Kredi Kartı Sunan Bankalar

TROY kart sunan bankalar arasında Akbank, QNB Finansbank, Halkbank, TEB (Türkiye Ekonomi Bankası), VakıfBank, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Anadolubank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası ve Aktif Bank gibi önde gelen bankalar bulunmaktadır. TROY kart sistemine geçmek istiyorsanız, ilgili bankanın müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek TROY kart başvurusunda bulunabilirsiniz.