Yıldırımdan Teknikerler Gününde Anlamlı Mesaj
Gündem 71 Editörü • 5 Nisan 2021 18:35
Yıldırımdan Teknikerler Gününde Anlamlı Mesaj

Teknikerler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Kırıkkale Teknikerler Derneği Başkanı Mesut Yıldırım artık 5 Nisan Teknikerler Gününü buruk değil coşkuyla kutlamak istediklerini belirterek Şu Anlamlı sözlerle açıklamasını sürdürdü.

Basın açıklamada bulunan Yıldırım şöyle dedi;

Mesleki birliktelikler, sivil toplum örgütlenmelerinin geliştiği günümüz dünyasında oldukça önemli bir değere sahiptir. Meslek kuruluşları aynı mesleği yapan veya yakın mesleklerde çalışan kişilerin bir araya gelerek dayanışmalarına fırsat sunmaktadır. Bu yapı, bu cennet vatanda yaşayan bizler için yeni bir yapı değildir.

Bundan asırlar önce hayata geçirilmiş ve etkili bir şekilde yürütülmüş olan mesleki birlikteliğin zirvesi kabul edilen ‘Ahilik Teşkilat’ı bu topraklarda doğmuş ve kültür hayatımızın önemli yapı taşlarından birisi olmuştur. ‘Ahi Kültürü’nü anlamak bizim mesleki birliktelik kavramına nasıl baktığımızı ifade etmek açısından oldukça önemlidir.

Her birimizi kuşatan Teknikerler Konfederasyonu çatısı kadar MKE çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma da önemlidir. Aramızda var olan bu birliktelik hem bizleri hem de birliğimizi güçlendirecektir. Bu birlikteliği perçinleyen dernek faaliyetleri de bu anlamda çok değerli ve çok önemlidir. Hep birlikte daha güçlü, daha mutlu ve daha güzel yarınlara ulaşmak için MKE çalışanlarının yanı sıra Kırıkkale’de ki tüm kamu çalışanları ve özel sektörde ki tekniker çalışanlarımızı da bu birlikteliğe bekliyoruz, bu vesileyle tekrardan tüm teknikerlerimizin 5 nisan teknikerler gününü kutlar ve sadece 5 nisan da değil her zaman teknikerlerimizin yanında olduğumuzu bildiririm dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!