Yolda Durdurdukları Sürücünün Parasını Gasp Edenler Yakalandı
Gündem 71 Editörü • 21 Eylül 2019 11:10
Yolda Durdurdukları Sürücünün Parasını Gasp Edenler Yakalandı

Kırıkkale’de takip ettikleri sürücüyü selektör yaparak durdurduktan sonra parasını alarak darp eden gaspçıları jandarma enseledi.

Alınan bilgiye, Kırıkkale İli, Delice İlçesi Hacıobası Köyü mülki sınırları içerisinde 18.09.2019 günü saat 21:00 sıralarında Jandarma ekiplerini arayarak; Kırıkkale-Çorum karayolu üzerinde özel aracıyla seyir halindeyken tanımadığı şahıslar tarafından bir başka araçla önü kesilen ve araçtan indirildikten sonra da tanımadığı şahıslar tarafından dövüldükten sonra üzerindeki 12.000 TL parasının çalındığını bildiren A.S. isimli şahıs Delice İlçe Jandarma Komutanlığına ihbarda bulundu.

İhbarı alan İlçe Jandarma Komutanlığı, bölgeye en yakın Önleyici Kolluk Devriyesini yönlendirerek kısa bir süre içerisinde olaya müdahale etti.

Olay yerinde şahısla yapılan ilk görüşmede; kendisini arkasından bir başka araçla takip eden şahsıların önce kısa ve uzun far yakıp-söndürmek suretiyle durmasını sağladıklarını, kendisinin de aracını sağa çekerek durduktan sonra bu araçta bulunan tanımadığı (3) kişinin kendisine saldırdıklarını ve yere düşmesinden yararlanarak yol üzerinde üzüm satışından elde ettiği 12.000 TL parayı alarak olay yerinden Çorum istikametine doğru kaçtıklarını beyan etti.

Jandarmanın olay yerinde yaptığı olay yeri incelemesi ve yakındaki iş yerlerinde takılı olan kameralardan alınan görüntülerden de yararlanılarak, parası çalınan A.S. isimli şahsı darp ederek kaçan şahısların kullandığı aracın modeli, rengi ve plakası tespit edildi.

Olayın meydana gelmesiyle birlikte Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca bölgeye süratle İstihbarat ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri görevlendirilmiş, bu esnada çevre İl ve İlçelerle irtibata geçilerek, olay hakkında bilgi paylaşımı yapılmış ve kaçan şahısların yakalanabilmesi için tüm kolluk (Polis ve Jandarma) birimleri harekete geçti.

Aracın muhtemel gidiş istikameti hakkında Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca devam eden teknik ve istihbari çalışmalar sonucunda, aracın Sungurlu, Çorum, Merzifon ve Havza güzergahını izleyerek Samsun İli Havza İlçesine gittiği tespit edildi.

Samsun İl Jandarma Komutanlığı ve Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma neticesinde, nokta yeri tespit edilen aracın Havza İlçesi Kaplıcalar Mevkisinde Polis Bölgesinde park halinde bırakıldığı ve kapılarının kilitli olduğu anlaşıldı.

Şahısların yakalanabilmesi için araca yakın bir bölgede Havza İlçe Emniyet Amirliği sivil ekiplerince bölge denetim ve kontrol altına alınmış, şahısların araçlarının yanına gelmesi beklendi.

İlerleyen saatlerde şahısların araçlarının başına geldiklerinin görülmesi üzerine (3) şüpheli şahıs, (M.K., N.K. ve T.A.) düzenlenen operasyonla yakalanarak göz altına alındı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınan şahıslar Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığından görevlendirilen bir ekip ile Havza İlçesinden teslim alınarak Kırıkkale İline getirilerek haklarında adli işlemlere başlatıldı.

İhbar Ajans

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!