YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır
Gündem 71 Editörü • 8 Aralık 2020 01:13
YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır
Kırıkkale Haber

YouTube reklam engelleme nasıl yapılır ya da YouTube reklam kapatma nasıl yapılır bu haber içeriğinde sizin için derledik.

YouTube, bir video platformudur. YouTube’da neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Video sonuçlarıyla Google’a benzer. Ancak bu platformdan keyif aldığınızda reklamlar var. YouTube’daki reklamlar videonuzu kesintiye uğrattığı için oldukça can sıkıcı olabilir ve 5 saniyeyi doldurduklarında onları atlamanız gerekir. Bazen bile bu reklamlar atlanamaz. 

YouTube’da birkaç reklam türü vardır. En yaygın olanlar, videonun başında görebileceğiniz video reklamlardır. Sonra videonun ortasında ve sonunda görebileceğiniz aynı reklam türleri vardır. Bu reklamlar çok can sıkıcı olabilir ve video deneyiminizi olumsuz etkileyebilir, bu da başka bir platformdan video izlemenize neden olur.

YouTube’daki en katlanılabilir reklam türü, ekranın alt kısmında altyazı olarak görünen reklamlardır. ‘X’ simgesine tıklayarak bunları kolayca atlayabilirsiniz. Ancak, bir fareye yakın değilseniz, aynı zamanda can sıkıcı olabilir.

YouTube Reklamlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

youtube-reklam-engelleme-kapatma-1 YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır

YouTube reklamlarının ne kadar can sıkıcı olabileceğinden bahsetmiştik. 1 ya da 2 yıl önce büyük bir sorun olmasalar da şimdi YouTube’da reklam sayısı hızla arttı. YouTube’daki reklamlardan kurtulmanın iki ana yolu vardır. Yollardan biri YouTube Premium üyeliği satın almaktır.

YouTube Premium

Spotify’ın premium üyelik seçeneği gibi, YouTube Premium da reklamları YouTube’dan kaldırmanın harika bir yoludur. Premium üyelik, videoları reklamsız izlemekten daha fazlasını sunar. Çevrimdışı olarak izlemek, mobil cihazlarda arka planda oynatmak için YouTube videolarını indirebilir, YouTube Music Premium’a erişebilir ve YouTube Originals’ı izleyebilirsiniz. 

Tüm bu özellikler harika ama elbette bir bedeli var. YouTube Premium’u bireysel olarak veya aileniz için edinebilir ve aylık bir ücret ödeyebilirsiniz. Para ödemekle uğraşmak istemiyorsanız, reklam engelleyicileri kullanabilirsiniz.

Reklam Engelleyicileri Kullanma

Reklam engelleyiciler, Google Chrome veya Internet Explorer veya Yandex gibi tarayıcılarınız için indirdiğiniz eklentilerdir. İnternetteki tüm reklamların gitmesini istiyorsanız, reklam engelleyiciler daha iyi bir seçenek olabilir. 

Google Chrome kullanıyorsanız, Chrome web mağazasında AdBlock adlı kendi reklam engelleyicisini sunar. Bununla ilgili en iyi şey, ücretsiz bir reklam engelleyici olmasıdır.

Yalnızca YouTube için bir reklam engelleyici istiyorsanız, bunları da bulabilirsiniz. Yine, Google Chrome, Chrome web mağazasında bulunan bir YouTube reklam engelleyicisine sahiptir. Bunu Chrome’a ​​ekleyebilir ve YouTube’u reklamsız kullanmaya başlayabilirsiniz.

Chrome için Adblocker eklentisi indirmek için tıklayın..

YouTube Reklamları Hakkında SSS

Reklamları izlerseniz YouTuber’lar para alıyor mu?

Evet, YouTuber’ın ödeme alabilmesi için video reklamların en az 30 saniyesini izlemelisiniz. Reklamları atlarsanız, onlara ödeme yapılmaz.

YouTube’daki atlanamayan reklamlar ne kadar uzun?

Evet, YouTuber’ın ödeme alabilmesi için video reklamların en az 30 saniyesini izlemelisiniz. Reklamları atlarsanız, onlara ödeme yapılmaz.

Tampon reklamlar atlanabilir mi?

Hayır, tampon reklamlar atlayamayacağınız video reklamlardır.

YouTube Reklam Engelleme İşlemi Sonuç

YouTube reklamları oldukça can sıkıcı olabilir ve YouTube deneyiminizi olumsuz etkileyebilir. Ancak, YouTube Premium için ödeme yaparak bunlardan kurtulabilir veya tarayıcınız için bir YouTube reklam engelleme sistemi edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bir diğer haber içeriği olan YouTube mp3 dönüştürücü içeriğini okuyarak videoları mp3 olarak indirebilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji