Zabıta’dan Fahiş Fiyat Denetimi
Gündem 71 Editörü • 27 Ocak 2021 17:25
Zabıta’dan Fahiş Fiyat Denetimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fahiş fiyat artışlarına yönelik denetimlerin artırılması yönündeki açıklamaları üzerine Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatı ile Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri “Fahiş Fiyat” uygulamalarına yönelik denetimler gerçekleştirdi. 

Fiyat Etiketi ve Covid-19 Tedbirleri

Fahiş fiyat uygulamasının ve fırsatçılığın önlenmesi amacı ile ülke genelinde başlayan denetimlere Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri’de dahil oldu. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna ilişkin olarak fiyat etiketi denetimi, son kullanım tarihleri, korona virüs salgını kapsamında alınan tedbirlere göre de sosyal mesafe ve hijyen gibi kurallara uyulup uyulmadığına ilişkin bir dizi denetim gerçekleştirildi. Ekipler denetimlerde arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları gözlemlenen ürünler, maske, sosyal mesafe ve hijyene ilişkin kural dışı durumlar hakkında esnafa uyarılarda bulunuldu. 

Denetimler Devam Edecek


Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada denetimlerin devam edeceği belirtilerek “içinde bulunduğumuz salgın sürecinde dezenfekte açısından belediye olarak şehir genelinde çalışmaların yapıldığı, bunun yanı sırada zabıta müdürlüğü ekiplerimizde iş yerlerinde fahiş fiyat, hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulması yönünde uyarı ve denetimlerimize devam ediyoruz. Fahiş fiyat artışı yaşanan ürün şuana kadar tespit edilmez iken esnafımız bu konuda uyarılarak bilgilendiriliyor. Kırıkkaleli vatandaşlarımızdan da haksız kazanç sağladığı düşünülen ve diğer Covid-19 tedbirlerine uymayan iş yerlerini zabıta müdürlüğüne bildirebilirler” denildi. 

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!