Discord Müzik Botu [2021]
Gündem 71 Editörü • 30 Kasım 2020 00:12
Discord Müzik Botu [2021]

Discord müzik botu ya da discord müzik botları nasıl eklenir bu haber içeriğinde detaylı olarak öğreneceksiniz.

Discord müzik botları, bir sunucunun birden çok üyesinin aynı müziği aynı anda dinlemesi için bir yol sağlar. Discord Music botları YouTube, Spotify veya diğer platformlarda şarkı bulabilir ve bunları Discord ses kanalında çalabilir. Ses kanalına katılırsanız, dinleyebilirsiniz. Bu, arkadaşlarınızla yeni müzik paylaşmak, dinleme partileri düzenlemek veya arka plan müziği sağlamak için harika bir yol sağlar.

Ancak, çok sayıda farklı Discord müzik botu mevcut olduğundan, sunucunuza hangisini ekleyeceğinizi bilmek zor olabilir. Bu kararla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman bu haber içeriği tam size göre. Discord için en iyi 5 müzik botunu karşılaştırmak ve Discord’a nasıl müzik botu ekleyeceğinizi öğrenmek için sayfayı aşağı kaydırarak devam edin

Discord Müzik Botu (En İyi Botlar)

1.Groovy (https://groovy.bot/)

discord-muzik-botu-groovy Discord Müzik Botu [2021]

Groovy, çeşitli komutlara sahip popüler bir Discord müzik botudur. Groovy ile web sitesi bağlantıları veya dosya yüklemeleri aracılığıyla şarkı çalabilir veya belirli şarkıları arayabilirsiniz. Ayrıca bir şarkı sırası da oluşturabilirsiniz. Bu kuyruk içinde şarkıları atlayabilir, önceki çalınan şarkılara geri dönebilir, belirli bir şarkıya atlayabilir, kuyruğu temizleyebilir, sırayı veya belirli bir parçayı karıştırabilir veya döngü yapabilirsiniz. Son olarak, bir şarkının sözlerine bakabilirsiniz.

Ayrıca ses kontrolü, ses efektleri, kaydedilen kuyruklar ve 7/24 oynatma gibi daha fazla özelliğe erişmek için Groovy premium için ödeme yapabilirsiniz. Premium, bir sunucu için aylık 3,99 ABD dolarıdır.

2. Octave (https://www.patreon.com/octavebot)

discord-muzik-botu-octave Discord Müzik Botu [2021]

Octave, hem ücretsiz hem de premium özelliklere sahip başka bir popüler Discord müzik botudur. YouTube ve Soundcloud’dan şarkılar çalabilir, sıralar oluşturabilir ve hatta daha sonra tekrar dinleyebileceğiniz çalma listeleri oluşturabilir. Kuyruklar ve çalma listeleri içinde şarkıları atlayabilir, bir şarkıyı atlayıp atlamamak için sunucu olarak oy kullanabilir, bir şarkıya atlayabilir ve karıştırabilirsiniz. Ayrıca, oynatma listelerini oluşturmanıza, silmenize veya düzenlemenize, çalma listelerinizi listelemenize veya başka bir siteden bir oynatma listesi yüklemenize izin veren özel komutlar da vardır. Şarkınızın sözlerine de bakabilirsiniz.

Octave bot premium; ses seviyesi, filtreler, bas kuvvetlendirme, sınırsız özel çalma listeleri ve daha uzun parça uzunlukları ve kuyruk boyutlarının kilidini açar. Ayda 5 ABD doları karşılığında, 6 saatlik parça uzunluğu ve 500 kuyruk boyutu ile birlikte yukarıdakileri tek bir sunucuda alabilirsiniz. Ayda 10 ABD doları karşılığında, 12 saatlik iz uzunluğu ve sınırsız kuyruk boyutuna sahip iki sunucuda premium alabilirsiniz.

3. Hydra (https://hydra.bot/)

discord-muzik-botu-hydra Discord Müzik Botu [2021]

Hydra, Discord için yayın yapabileceğiniz geniş bir platform yelpazesine sahip yeni bir müzik botudur. Hydra ile YouTube, Soundcloud, Spotify, Deezer veya Bandcamp’tan şarkı akışı gerçekleştirebilirsiniz. Çevrimiçi radyo çalmak veya yayınlamak için ses dosyaları da yükleyebilirsiniz. Hydra, hem kuyruklar hem de çalma listeleri oluşturmanıza ve şarkıları atlamanıza, oy atamanıza, döngüye almanıza, bir sıradaki bir şarkıyı veya sıranın en üstüne taşımanıza, şarkıları karıştırmanıza veya tekrar çalmanıza olanak tanır. Ayrıca şarkı sözlerine veya şarkı bilgilerine bakabilirsiniz. Son olarak, Hydra, hangi şarkının çaldığını duyurmanıza, ayarlanan dili değiştirmenize, belirli kullanıcıların botu kullanmasını yasaklamanıza, bir şarkının kaç kez çalınabileceğini sınırlamanıza, Hydra’yı belirli ses kanallarıyla sınırlamanıza ve kimi ayarlamanıza olanak tanıyan yalnızca yönetici komutları içerir. Botu “DJ’ler” ve kuyruğu kontrol eder.

Hydra premium; ses kontrolü, ses efektleri, 7/24 oynatma ve sınırsız kayıtlı çalma listeleri ekler. Hydra premium’u bir kullanıcı veya sunucu için satın alabilirsiniz. Kullanıcı primi, üyesi olduğunuz herhangi bir sunucuda Hydra premium özelliklerini ayda 1,99 $ veya 19,99 $ / yıl karşılığında kullanmanıza olanak tanır. Sunucu premium, seçtiğiniz bir sunucu için tüm premium özelliklerin kilidini açma becerisinin yanı sıra kullanıcı premium ile aynı özellikleri içerir. Bir sunucu için aylık 2,99 ABD doları veya yıllık 29,99 ABD dolarıdır.

4. Chip (https://chipbot.xyz/home)

discord-muzik-botu-chip Discord Müzik Botu [2021]

Chip, Discord için en iyi ücretsiz müzik botudur. Diğer müzik botlarıyla aynı normal komutları içerir ve kullanıcıların YouTube, Vimeo, SoundCloud, Mixer, Twitch ve Bandcamp’tan şarkı çalmasına ve kuyruk oluşturmasına izin verir. Sıradaki şarkıları atlayabilir, döngü yapabilir, karıştırabilir, taşıyabilir ve yeniden çalabilirsiniz. Ayrıca bir parçanın belirli bir bölümüne hızlı ileri sarabilirsiniz. Chip ayrıca şarkı sözlerini görüntüler ve bir kuyruktaki tüm parçaları listeleyen bir .txt dosyası oluşturabilir. Hepsinden iyisi, Chip ücretsiz olarak ses kontrol özellikleri içerir! Chip ile bas kuvvetlendirme, ekolayzır, tiz artırma, vokal kuvvetlendirme kullanabilir ve bir parçanın sesini değiştirebilirsiniz. Son olarak, radyo dinlemek için Chip’i kullanabilirsiniz; bot, dünyanın her yerinden seçebileceğiniz 180 istasyonun bir listesini içerir.

Chip, premium özellikler de içerir, ancak diğer botlardan farklı olarak, tüm temel özelliklere ücretsiz olarak erişilebilir. Çip priminin ücreti aylık 5 ABD dolarıdır ve 24/7 modunu kullanmanıza, oy kilitlerini atlamanıza (böylece kanalın geri kalanı üzerinde oylama yapmadan ses efektlerini değiştirmenize) ve komut bekleme sürelerini göz ardı etmenize (böylece aynı komutu tekrar ve yeniden).

5. MEE6 (https://mee6.xyz/music)

discord-muzik-botu-mee6 Discord Müzik Botu [2021]

MEE6, en iyi Discord moderasyon botudur , ancak Discord’da da müzik çalabileceğini biliyor muydunuz? MEE6’nın müzik çaları, müziğinizi kontrol etmek için panonuzdaki görsel bir oynatıcıyı kullanabilmeniz açısından benzersizdir. Sunucunuza bir dizi komut girmek yerine, sıranızı görüntülemek, çalma listelerini yönetmek ve şarkıları aramak, çalmak ve tekrar çalmak için çevrimiçi panonuza atlayın. Ayrıca sesi kontrol edebilir, ses kanallarını kaydedebilir ve 7/24 müzik çalabilirsiniz. MEE6; YouTube, SoundCloud ve Twitch’ten müzikleri destekler. Bot ayrıca, bir klipten şarkıyı ve sanatçıyı kimin en hızlı tahmin edebileceğini görmek için arkadaşlarınıza meydan okuyabilmenizi sağlayan eğlenceli bir müzik testi içerir.

Ancak, yukarıdaki özellikler yalnızca MEE6 premium’da mevcuttur. 79,90 $ sabit bir ücret karşılığında bir sunucu için ömür boyu plan satın alabilirsiniz. Veya bunun yerine, 11.95 $ / ay karşılığında aylık bir plan satın alabilirsiniz. Ayrıca 6 aylık veya 1 yıllık bir plan satın alarak ayda paradan tasarruf edebilirsiniz.

En İyi Discord Müzik Botu Hangisi?

Her bot benzersiz özellikler içerdiğinden, bu sorunun cevabı neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır. MEE6, müzik panosu ile kullanımı en kolay olanıdır, ancak erişmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Chip, ücretsiz olarak ses efektleri sağlayan tek cihaz olduğu için en iyi ücretsiz müzik botudur. Hydra ve Chip, radyodan ve radyodan akış için en geniş müzik platformu yelpazesini sunar. Hydra ayrıca botu kimin kullanabileceğine ve hangi kanallara erişebileceğine karar vermenize izin veren en iyi yönetici kontrollerini içerir. Groovy ve Octave, özellikler açısından daha basittir, ancak kullanım kolaylığı ve kararlılığı nedeniyle popüler olmaya devam etmektedir. Groovy ve Octave bir süredir ortalıkta olduğundan, çevrimdışı olmaları pek olası değil.

Discord Müzik Botu Ekleme Nasıl Yapılır

Discord’a, herhangi bir Discord botunu eklediğiniz şekilde bir müzik botu ekleyebilirsiniz. Botu kendi web sitesinde veya top.gg gibi bir bot listesinde bulun, sunucunuza davet edin ve komutlarını yetkilendirin. Daha ayrıntılı talimatlar için yukarıdaki videoyu izleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord Müzik Botu Nasıl Eklenir?

Discord’a, herhangi bir Discord botunu eklediğiniz şekilde bir müzik botu ekleyebilirsiniz. Botu kendi web sitesinde veya top.gg gibi bir bot listesinde bulun, sunucunuza davet edin ve komutlarını yetkilendirin.

Discord Müzik Botu Komutları ve Kodları

Discord müzik botu kullanımı için bazı komutlar vardır bu komutlar sayesinde çalma listesine müzik eklemek oldukça basittir. Bir şarkıyı çalmaya başlamak için ;; play komutunu kullanmanız yeterlidir.

Discord Müzik Botu Altyapı

Discord müzik botu hazır altyapı ile müzik botu için uygun altyapıyı bularak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu haber içeriğini okuyarak Discord müzik botları hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzu umuyoruz. Dilerseniz şimdi YouTube müzik indirme haber içeriğini okuyabilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji