Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale’de Ziyaretlerde Bulundu
Gündem 71 Editörü • 13 Mart 2024 21:43
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale’de Ziyaretlerde Bulundu

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırıkkale’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk ziyaretini Kırıkkale Valiliği’ne yapan Bakan Fidan, Vali Mehmet Makas ve il protokolü tarafından karşılandı. Bakan Fidan, daha sonra şeref defterini imzaladı, ardından da makamda basına kapalı olarak toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Fidan, daha sonra Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret ederek, şehirle ilgili yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

AK Parti İl Başkanlığı binasında da İl Başkanı Engin Pehlivanlı ve partililerle görüşen bakan Fidan, daha sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, hatıra fotoğrafı çekindi. Özellikle Kırıkkalelilerin çok yoğun ilgi gösterdiği Fidan ile vatandaşlar fotoğraf çektirme yarışına girdiler. Vatandaşlar arasında nerede ise izdiham yaşandı. Esnaf buluşmasının ardından Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Milletvekili Mustafa Kaplan ile birlikte iftar yemeğinde Kırıkkaliler ile bir araya gelen Hakn Fidan, yakın aakrabalarının MKE’de işçi olmaları sebebi ile sık sık Kırıkkale’yi ziyaret ettiğini bu nedenle şehri çok iyi bildiğini söyledi.

Kırıkkaleli vatandaşlara yönelik övgü dolu sözlerde bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan “Coğrafyasıyla, halkıyla, nüfusuyla Kırıkkale’nin geçmişi yüzyıllara dayanıyor, burada ki halkımızın tarihte oynadığı rol, kahramanlığı, oyun değiştiriciliği her zaman kendisini gösterdi. Bu günde gösteriyor. Kırıkkale’li vatandaşlarımızın kahramanlık duygusu, vatanına, bayrağına, kimliğine, dinine her şeyi ile sahip çıkışı örnek müsnestasa bir duruştur bizim için” dedi.

Bakan Fidan “Kırıkkale gibi şehirlerimiz, halkımız, kardeşlerimiz var oldukça bayrağımız başımızda dik duracaktır. Milli stratejik kabiliyetlerimizin ilk atıldığı yerin Kırıkkale olması boşa alınmış bir karar değildir. MKE’nin Kırıkkale de hayata geçmesi genç Cumhuriyetinin en önemli bileşenlerinin Kırıkkale’de kurulması hayata geçirilmesi çok bilinçli stratejik tercihtir. Ypılması planlanan projeler ile daha büyük hamlelerin atılacağını görüyoruz. Milli Güvenlik Sistemiz adına gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. Kırıkkale, Türkiye’nin geleceğinde büyük rol alacak” dedi.

Kırıkkale şehitler diyarı, Kırıkkale nüfus yoğunluğu dikkate alındığında en fazla şehit veren illerimizin başında gelmekte. Allah şehitlerimizin şahadetini mübarek eylesin. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Onlarla gurur duyduğumuzu söylemek istiyorum. Çeşitli savaşlara girmiş birisi olarak bir çok şehit kardeşimizin ailesine evine giderek bu haberi vermek zorunda kalan biri olarak bunun nasıl bir onur olduğunu nasıl bir taşınması gereken gurur olduğunu yakından biliyorum. Bunun getirdiği milli duruş, milli şahsiyet hiçbir şey ile ölçülemez ve anlatılamaz.” ifadesini kullandı.

Bakan  Fidan “Özellikle başkanımızın anlattığı projeler hayata geçmesi durumunda Kırıkkale’nin sadece sanayi şehri olarak değil modern bir şehrin tüm imkanlarına sahip bir şehir olacağını görmek bizim için çok önemli. Yeni kurulacak fabrikaların ve yan sanayiinin ne kadar önem taşıdığını hep birlikte göreceğiz.” Şeklinde konuştu.

Bakan Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın çalışmalarını yakından izlediğini söyleyerek “Mehmet Saygılı başkanımız canla başla çalışmakta, ailesini işini gücünü bir kenara bırakıp Kırıkkale’ye hizmet etmekte. Başkanımızın özellikle Ankara ile kurduğu ilişkiler, sizin için orada bakanlıklarda, meclis koridorlarda gösterdiği mücadeleyi ben yakından şahidim. Sizler haklı olarak hizmetlerin kendinize yansıyan kısma bakıyorsunuz, bu hizmetler hayata geçerken arkasında gerçekten ortaya konan büyük bir çaba var. Mehmet Başkanımızın bir dönem daha sizler tarafından yetkilendirilmesi, emanetin bir dönem daha taşımasını fevkalede önemli buluyorum.” şeklinde konuştu.

İftar programına Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Milletvekili Mustafa Kaplan, İl Başkanı Engin Pehlivanlı, şehit yakınları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-2 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu
hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-3 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu
hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-4 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu
hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-5 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu
hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-7 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu
hakan-fidan-kirikkale-ziyareti-6 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Kırıkkale'de Ziyaretlerde Bulundu

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!