İnternet Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü 2021
Gündem 71 Editörü • 8 Mart 2021 22:03
İnternet Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü 2021

Bu içeriğimizde bazı zamanlarda, özellikle telefonlarda internete bağlanamadığımız zamanlar olabilir. Bu gibi durumlar bir veya birden fazla sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir. İçeriğimizde sizler için İnternet Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü 2021 listesine birlikte göz atalım.

İnternet kullanılamıyor hatası ile karşılaşmanız oldukça muhtemeldir. Bu hatayla karşılaştığınızda ise endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. İnternet kullanılamıyor hatası genellikle ağa bağlanan ancak internet erişimini sağlayamayan telefonların verdiği uyarıdır. Bu uyarı telefonunuzun ağ ile sağlıklı bir bağlantı kuramadığı durumlarda gösterilir. Buradan yola çıkacak olursak, internet kullanılamıyor hatasını bir veya birden çok farklı sebepten ötürü görüyor olabilirsiniz.

Çözüm:

İnternet kullanılamıyor hatasını neden aldığınızı bilmiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz tüm sorunları ve çözümleri incelemeniz gerekmektedir. Bu çözümlerin hiçbiri sonuç vermiyorsa internet sağlayıcınızla iletişime geçebilir veya telefonunuzu bir servise götürebilirsiniz.

  • Telefonunuzu açarak Ayarlar uygulamasına girin.
  • Açılan sayfada “Wi-Fi” veya “Wi-Fi Ayarları” sekmesini tıklayın.
  • Ayarlar sayfasından “Verileri Sil” veya “Önbelleği Sil” butonuna tıklayın.

Bir diğer WİFİ içeriğimiz olan Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? göz atabilirsiniz.

GÜNDEM71