Kare İşareti Nasıl Yapılır? (#) Klavyede Kare İşareti Yapma 2021
Gündem 71 Editörü • 23 Aralık 2020 23:36
Kare İşareti Nasıl Yapılır? (#) Klavyede Kare İşareti Yapma 2021

Klavyede kare işareti ya da bir diğer ismi ile diyez nasıl yapılır sizin için özel olarak hazırladığımız haberimizde yer verdik.

Bilgisayarınızdan veya mobil cihazlarınız üzerinde bulunan klavye aracılığı ile # işareti nasıl yapılır bu haberimizde öğrenerek yapabileceksiniz. Diyez işareti bilinen ismi ile kare simgesi son günlerde sosyal medya üzerinde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Aslında Müzikle uğraşan kişilerin daha yakından bildiği bir terim olan diyez terimini günümüzde (#) işareti yaparak sosyal medya platformları üzerindeki ismi hashtag olarak yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Birçok ismi olan bu işareti nasıl yapacağız bugün sizlere anlatacağız.

Kare İşareti Nasıl Yapılır?

kare işareti klavyede nasıl yapılır

Eğer ki elinizin altında bir bilgisayarınız ve buna bağlı bir klavye mevcutsa; Klavyede iki tane “Alt gr” tuşu bulunur. Biri “Space” (Boşluk) tuşunun solunda diğeri ise sağ tarafında yer alır. [#] işaretini yapmak için Space (Boşluk) tuşunun sağındaki “Alt gr” tuşuna basılı tutup. Klavye üst tarafında yer alan numerik tuşlardan 3’ü tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonucunda bilgisayar ekranınız üzerinde Kare (#) karakteri yazılmış olacaktır.

Telefonda Kare Simgesi Nasıl Yapılır?

kare işareti telefon

Mobil telefon kullanıcıları tüm işletim sistemleri ile cep telefon ya da tablet bilgisayarlar üzerindeki klavye (Bkz. Android GBoad) aracılığı ile diyez işaretini yapabilirler. Bunun için telefon klavyesinde bulunan özel karakter tuşu ve ardından kare simgesi (#) üzerine dokunarak bu işareti kolay bir şekilde yazabilirler.

Kare İşareti Kopyala (#)

Sosyal medya üzerinde hashtag olarak karşımıza çıkan bu karakter bilgisayarda ise sharp anlamına gelmektedir. Sosyal ağlarda ilk olarak Twitter ile başlayan kullanım son zamanlarda Instagram ve Facebook gibi popüler sosyal medya mecralarında kullanımı hat safhalara ulaşmıştır.

[Kare Simgesi kopyala] = [ # ] Yandaki parantez içerinde bulunan kare simgesini kopyalayarak istediğiniz sosyal medya platformu, word belgesi vb. uygulamalarda sorunsuz ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sonuç

Okuduğunuz haber içeriği sayesinde artık kare işareti nasıl yapılır öğrenmiş oldunuz. Dilerseniz bu haber içeriğine benzer diğer içerik olan TL işareti nasıl yapılır içerine de göz atabilirsiniz. Umarım işinize yaramıştır.

Gündem 71 Teknoloji