Kare İşareti Nasıl Yapılır? (#)
Gündem 71 Editörü | 18 Ekim 2020 12:06
Kare İşareti Nasıl Yapılır? (#)
Paylaş

Klavyede kare işareti ya da bir diğer ismi ile diyez nasıl yapılır sizin için özel olarak hazırladığımız haberimizde yer verdik.

Bilgisayarınızdan veya mobil cihazlarınız üzerinde bulunan klavye aracılığı ile kare işareti nasıl yapılır bu haberimizde öğrenerek yapabileceksiniz. Diyez işareti bilinen ismi ile kare işareti son günlerde sosyal medya üzerinde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Aslında Müzikle uğraşan kişilerin daha yakından bildiği bir terim olan diyez terimini günümüzde kare işareti yaparak sosyal medya platformları üzerindeki ismi hashtag olarak yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Birçok ismi olan bu işareti nasıl yapacağız bugün sizlere anlatacağız.

Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Eğer ki elinizin altında bir bilgisayarınız ve buna bağlı bir klavye mevcutsa; Klavyede iki tane “Alt gr” tuşu bulunur. Biri “Space” (Boşluk) tuşunun solunda diğeri ise sağ tarafında yer alır. Kare işareti yapmak için Space (Boşluk) tuşunun sağındaki “Alt gr” tuşuna basılı tutup. Klavye üst tarafında yer alan numerik tuşlardan 3’ü tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonucunda bilgisayar ekranınız üzerinde Kare işareti (#) karakteri yazılmış olacaktır.

Telefon İle Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Mobil telefon kullanıcıları işletim sistemi farketmeksizin cep telefon ya da tablet bilgisayarlar üzerindeki klavye aracılığı ile diyez işareti yani kare işareti yapabilirler. Bunun için telefon klavyesinde özel karakter tuşu ve ardından kare simgesi (#) üzerine dokunarak bu işareti kolay bir şekilde yazabilirler.

Kare İşareti Kopyala (#)

Sosyal medya üzerinde hashtag olarak karşımıza çıkan bu karakter bilgisayarda ise sharp anlamına gelmektedir. Sosyal ağlarda ilk olarak Twitter ile başlayan kullanım son zamanlarda Instagram ve Facebook gibi popüler sosyal medya mecralarında kullanımı hat safhalara ulaşmıştır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım işinize yaramıştır.