Kırıkkale Belediyesi Aşure Geleneğini Sürdürüyor
Gündem 71 Editörü • 4 Ağustos 2023 15:16
Kırıkkale Belediyesi Aşure Geleneğini Sürdürüyor

Her yıl Muharrem Ayı’nda aşure ikramında bulunan Kırıkkale Belediyesi geleneğini, bu yılda sürdürdü.

Bu yıl farklı olarak misafir olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na aşure dağıtımında eşlik etti.

Bir takım ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i Belediye de Başkan Mehmet Saygılı ağırladı.

Vali Tekbıyıkoğlu ve Başkan Saygılı ile bir süre sohbet eden Orgeneral Arif Çetin birlikte Çarşı Camiinde Cuma Namazını eda ettikten sonra vatandaşlara ve cemaate belediyenin aşure ikramında bulundu.

Başkan Saygılı, Muharrem Ayı’nda aşure geleneğinin devam ettiğini belirterek “Öncelikle Vatandaşlarımızın Muharrem Ayını bir kez daha kutluyorum. Kırıkkale Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden buyana yıllardır devam ettiğimiz aşure geleneğimizi bu yıl da sürdürdük. Aşure demek bolluk, bereket ve kardeşlik demek. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin” dedi.

Bu yıl aşure dağıtım programına bir takım ziyaretler için Kırıkkale’de bulunan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin paşa da katılarak cemaate ikramda bulundu. Ayrıca Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Milletvekili Mustafa Kaplan ve AK Parti İl Başkanı Engin Pehlivanlı da programa katılım sağladı.

Belediyenin aşuresinden tadan vatandaşlar ise, “Kırıkkale Belediyemiz tarafından her yıl Muharrem ayında dağıtılan bereket, paylaşım ve hoşgörünün sembolü olan aşurede yedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure çok güzel yapılmış. Böyle bir etkinliği her yıl bizlere sunan Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!