Kırıkkale Belediyesinden Anne Adaylarına Ücretsiz Ulaşım
Gündem 71 Editörü • 7 Mart 2024 22:54
Kırıkkale Belediyesinden Anne Adaylarına Ücretsiz Ulaşım

Kırıkkale Belediyesi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek anne adaylarına gebelik süreçlerinde ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. 

Anne Adaylarının Heyecanına Ortak

Kırıkkale Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısında, Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya, İl Sağlık  Müdürlüğü ile imzalanan anne ve bebek sağlığının korumasına yönelik imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, anne adaylarına ücretsiz ulaşım imkanı sunulması yönünde yetki verildi. Proje kapsamında gebelik ve doğum sonrası üç aylık dönemi kapsayacak şekilde şehir içi toplu aşıma hizmetlerinden anne adaylarının faydalanmasına imkan sağlandı. 

Ücretsiz Ulaşım Kartı

Anne adaylarının sağlıklı gebelik dönemi gerçekleştirmeleri, bu dönem içerisinde sağlık kuruluşlarına daha rahat ve konforlu şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Belediyemize ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalana bilecekler. Anne adayları Eski Tıp Fakültesinde bulunan “Sağlıklı Hayat Merkezi” Gebe Bilgilendirme Sınıfına, Mahallelerde bulanan Aile Sağlık Merkezlerine, Yüksek İhtisas Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği ve Gebe Bilgilendirme Okuluna başvurarak kayıt yaptırabilecekler. Yapılan kayıtlar üzerine anne adaylarına ücretsiz ulaşım kartı çıkarılacak. 

Her Hangi Bir Sınırlama Bulunmayacak

Uygulama ile Kırıkkale Belediyesi annelerin ihtiyaç duydukları alanda yanlarında olmaya devam ediyor. Ücretsiz Kart ile anne adayları gebelik dönemi ve doğum sonrası üç ay süresinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekler. Anne adaylarına tanımlanacak kartlarda her hangi bir sınırlama bulunmayacak belirtilen süre içerisinde sayısız şekilde toplu taşıma imkanlarından faydalana bilecekler.

kirikkale-belediyesi-anne-adaylari-ucretsiz-ulasim-2 Kırıkkale Belediyesinden Anne Adaylarına Ücretsiz Ulaşım
kirikkale-belediyesi-anne-adaylari-ucretsiz-ulasim-3 Kırıkkale Belediyesinden Anne Adaylarına Ücretsiz Ulaşım

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!