Kırıkkale Emniyeti Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Gündem 71 Editörü • 24 Ağustos 2022 13:35
Kırıkkale Emniyeti Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Uzun bir sınav maratonunu geride bırakıp, Kırıkkale Üniversitesi’nin çeşitli fakülte ve meslek yüksekokulları programlarını tercih ederek kayıt yaptırmaya gelen öğrenci ve velilerini Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Görevlileri yalnız bırakmadı.

2022-2023 Eğitim öğretim yılı başlamak üzereyken YKS sınavına girerek başarılı olan ve Kırıkkale Üniversitesine kayıt yaptırmaya hak kazanan 7303 öğrenci aileleri ile birlikte kayıt yaptırmak üzere peyderpey üniversite Yerleşkesine geliyor.

Kırıkkale Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda stant açarak öğrenci ve velilerine bilgilendirmeler yapıp ve ikramda bulundular. 22-26 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan kayıtlar boyunca kayıt bölümü yanında bulunacaklarını belirten görevliler:

Eğitim yuvası olan üniversitelerimiz ve çevresinde illegal faaliyetlerin engellenmesi, suç/suçlunun önüne geçilmesi, ve yasadışı örgütlenmiş/örgütlenebilecek gruplara karşı gerekli önlemlerini aldıklarını, yeni bir şehre gelen öğrencilerin ilk andan itibaren kendilerini güvende hissetmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirttiler.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği, gençlerimize karar vermeden önce seçim yapabilme kaabiliyeti kazandırabilmeyi, vizyon sahibi bireyler olarak gelecek hedefi oluşturabilmeyi, ülke sevgisini arttırarak aidiyet bilincini pekiştirmeyi ve terör örgütlerinin propaganda ve eleman temin etme faaliyetlerini etkisiz hale getirerek suçtan uzak kalmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

kirikkale-emniyeti-polis-universite-kayit-uyariyor-2 Kırıkkale Emniyeti Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
kirikkale-emniyeti-polis-universite-kayit-uyariyor-3 Kırıkkale Emniyeti Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!