Kırıkkale Kop Öğrenme Merkezi Bilgileri
Gündem 71 Editörü • 10 Aralık 2020 08:27
Kırıkkale Kop Öğrenme Merkezi Bilgileri

Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi bilgileri olarak bu haber içerisinde detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi olarak adres bilgileri ve öğrenmek istediğiniz bilgileri okumak için sayfayı aşağı kaydırın.

KOP Öğrenme Merkezi Nedir?

Gelecek Sizsiniz Kop Öğrenme Merkezi, çocukların bütüncül bir anlayışla gelişimini sağlayan, kendini tanıyan, yeteneklerinin farkında olan, mutlu çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan yenilikçi bir modeldir. Merkezde, Akıl Oyunları, Fen Bilimleri, Matematik, Yabancı Dil, Kodlama-STEM, Şair ve Yazar, Tiyatro ve Drama, Müzik, Görsel Sanatlar, Sportif etkinlikler atölyelerin yanı sıra, Bağımlılık önleme merkezini ve kitap okuma alanını da bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca öğrenciler ve öğretmelerin çağın gerekli olduğu kazanımları rahatlıkla alabilecekleri teknolojik interaktif öğrenme atölyesi de öğrenme merkezimizin çoklu bileşenleri içerisinde yer almaktadır. Boş vakitlerinde kitap okumak isteyen öğrencilerimiz, ister merkezimizin öğrencileri olsun ister olmasın kitap okuma alanını kullanabilmelerine ve merkezimizin kütüphanesinde bulunan kitapları rahatlıkla okuyabilme fırsatı sunmaktadır. Bütün atölyeler AR-GE Birimi tarafından 21. Yüzyıl öğrenme ortamlarını göz önünde bulundurarak ve öğrencilerin kendilerini teknolojinin içerisinde hissedebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Kırıkkale Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi

Geçen seneki açılışta konuşan Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi konuşmasında; ‘Bu yıl eğitimde Kırıkkale bir başka olacak’ sloganıyla ilk etapta ‘Eğitimde Yeni Vizyon Kırıkkale Projesi’ni hayata geçirdiklerini dile getirdi. KOP İdaresi’nin destekleriyle hayata geçirilen “Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi”nin bu vizyona büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Tüfekçi şunları söyledi:

“Öğrenme merkezi, çocuğun bütüncül bir anlayışla gelişimini sağlayan, kendini tanıyan, yeteneklerinin farkında olan mutlu çocuklar yetiştirmek için yenilikçi bir modeldir. Biraz yapı olarak halk eğitime benziyor ama daha modern yapıda, daha bilimsel ayağı olan bir merkez olacak. Burada 12 atölyemiz, bir kitap okuma alanı ve 3 standart sınıfımız bulunmakta. Atölyeler ilk etapta ortaokul ve lise öğrencilerine hitap edecek. Buradan eğitim almak isteyen öğrencilerden başvuru alacağız. Burası bölgemizde ilk, araştırdığımız kadarıyla da Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan bir merkez olacak. Bu kapsamda 302 bin lira hibe desteği sağlayan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına teşekkür ediyorum” dedi.

Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi Adres

Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi Adresi olarak Fabrikalar, Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No:39, 71100 Merkez/Kırıkkale (Eski Milli Eğitim Binası) olarak bulabilirsiniz.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!