Kırıkkale Protkolünden 19 Mayıs Mesajları
Gündem 71 Editörü • 18 Mayıs 2020 16:12
Kırıkkale Protkolünden 19 Mayıs Mesajları

Kırıkkale Protokolü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

VALİ SEZER’İN 19 MAYIS MESAJI

Vali Yunus Sezer mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.Gazi Mu”tafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919’da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.  Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan ve ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir.”

“101 yıl önce Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerinde ilelebet bu topraklarda yanmaya devam edecektir. Bu yıl dünyayı ve ülkemizi etkisi alan korona virüs salgını nedeniyle diğer yıllardan farklı olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı evlerimizde kutlamanın burukluğunu yüreklerimizde yaşasak da coşkumuz, kıvancımız ve heyecanımız hiç eksilmeyecektir.”

“Bu duygu ve düşüncelerle, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

MEHMET SAYGILI’NIN 19 MAYIS MESAJI

Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı Mesajında şu ifadelere yer verdi;

“19 Mayıs 1919 Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlanıgıcı olan bir gündür ve bizler için çok büyük anlam ve öneme sahiptir. “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan kutlu bir mücadelenin meşalesini yakmıştır. Vatanımıza yönelen tehditleri yakılan meşalenin ışığı altında, milletimiz canı pahasına bertaraf etmiş, bağımsızlığını kazanarak bir çok millete örnek olmuştur.”

“İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin de en büyük göstergesidir. Gençlerimiz de kendilerini geliştirerek, çalışarak, üreterek sağlayacakları başarılar ile ülkemizin mutluluğu olacaklardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiyemizin layık olduğu mutlu, müreffeh, güçlü bir ülke, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ideali de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam etmektedir. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesini başlattığı anlamlı günün yıl dönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum”

HALİL ÖZTÜRK’ÜN 19 MAYIS MESAJI

Türkiye’nin sürekli 19 Mayıs ruhuyla yaşadığını belirten, MHP’li Öztürk mesajında; “19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak, Türk Milleti’nin şerefli bir Millet olarak yaşamasını’ sağlamak amacıyla başlattığı millî hareketin ilk adımıdır. Bu bağlamda Milletimizin ülke sevgisi, bağımsızlığı ve şerefi için neler yapabileceği hakkındaki parlak geçmişini çok iyi bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm gücünü ve desteğini yine Milletinden alarak, 19 Mayıs 1919’da kurtuluş sürecini başlatmıştır.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençleri toplumun geleceği olarak gördüğünü ve bu anlamlı günü ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanmasını istediğini belirten Milletvekili Öztürk; “Bu yüzden gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli, millî kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe de güvenle bakabilirler. Gençlerimize güvenmeliyiz, onları adeta bir elmas gibi işleyip geleceğe hazırlamalıyız. Öncelikle yeni iş imkânları yarabilmeli, meslek edinmek isteyen her gencimizi o mesleğin tüm ayrıntılarını öğretebilmeliyiz. İş yeri açacak genç girişimcilerimizi ellerinden tutarak, işletmelerini büyütmelerine katkı sunmalıyız.” diyerek, ülke olarak tüm imkâanların gençlerimiz için seferber edilmesini istedi.

MHP’li Öztürk; “Milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Yüce Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.” diyerek, Türk Milleti’nin güçlü yarınlarına olan güvenini ve inancını bir kez daha vurguladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!