Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’dan Kurban Bayramı Mesajı
Gündem 71 Editörü • 22 Haziran 2023 18:24
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Tekbıyıkoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.

Bu güzel bayram günlerinde her daim saygı ve rahmetle yâd ettiğimiz Şehit ve Gazi ailelerini, yaşlı, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızı unutmayacak; bayramımızı ruhuna, amacına uygun şekilde kutlamak adına; çevremizdeki bir kimsesizin, bir yaşlının, vatan için evladını toprağa vermiş bir şehit ailesinin veya öksüz bir çocuğun yüzündeki tebessüme hep birlikte vesile olmaya çalışacağız.

Bu duygularla, Kırıkkale’li değerli hemşehrilerimizin, aziz Milletimizin ve tüm islam âleminin Kurban Bayramını kutluyor, hayır ve iyilikler getirmesini diliyorum.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmemiz için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtirken bayram günlerinde trafiğin her zamankinden daha yoğun olduğunu da hatırlatıyor, Bayram sevincimizi matem havasına büründürmemek için trafikte azami dikkat içinde olmanızı önemle istirham ediyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!