Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Göreve Başladı
Gündem 71 Editörü • 18 Ağustos 2023 18:12
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Göreve Başladı

Kırıkkale Valisi olarak görevine başlayan Vali Mehmet Makas, “Kırıkkale’ye Vali olarak hizmet edebilmek bizim için büyük bir şereftir.” diyerek asıl olan gönüllerde bir makam sahibi olabilmenin önemine dikkat çekti.

Vali Makas, Valilik önünde düzenlenen törenle karşılandı. Daha sonra makamına geçerek görevine başlayan Makas, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kırıkkale’ye Vali olarak hizmet edebilmek bizim için büyük bir şereftir. Tüm görevlerimizde belirttiğimiz üzere burada da belirtiyorum. Bütün şiarımız ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla insanımıza hizmet olacak. Hangi makam ve mevkide bulunuyorsak bulunalım asıl olan gönüllere girebilmek, gönüllerde bir makam sahibi olabilmektir. Bu bağlamda Kırıkkale’mizde sırlı duayı arayacağız ve Kırıkkaleli hemşehrilerimizin gönlünde taht kurmaya bakacağız.” dedi.

“Her şeyden önce insanımıza hizmet edeceğiz” diyen Makas, şunları söyledi:

“Elbette altyapısıyla, üst yapısıyla, farklı yatırımlarıyla hizmetin kalitesini artıracağız. Ama dediğim üzere gönüllere taht kurmak bizim için birinci vazifemiz olacak. Bu duygu ve düşünceyle tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimi selamlıyorum. Bizi bu görev layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Burası halkın kapısı olacak. Onu iyi bilsinler. Vilayet makamı da milletin evi olacak. Bu şiarla çalışacağız. Hep beraber yöneteceğiz. Beraber karar alacağız.”

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!