Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Irmak Tren Garı’nı Ziyaret Etti
Gündem 71 Editörü • 23 Şubat 2024 00:20
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Irmak Tren Garı’nı Ziyaret Etti

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Yahşihan ilçesine bağlı Irmak köyünde yer alan tarihi Irmak Tren Garı’nı ziyaret etti.

Cumhuriyet Dönemi’nde 1926 yılında kurulan ve uzun yıllar boyunca yük ve yolcu taşımacılığı hizmeti veren bu önemli tarihi gar, Vali Mehmet Makas’ın incelemelerine ev sahipliği yaptı.

Vali Makas, tarihi garı ziyaret ederek, garın işleyişi, yürütülen faaliyetler ve gelecekteki planlar hakkında bilgi almak amacıyla Gar Müdürü Serkan Aydoslu ile bir araya geldi. Vali Makas, Gar Müdürü Aydoslu’dan detaylı bilgi aldı, yerleşkede de incelemelerde bulundu.

Gar ziyareti sırasında Vali Mehmet Makas, garda görev yapan personelle de bir araya gelerek, onlara kolaylıklar diledi. Yapılan incelemeler ve sohbetler sırasında Vali Makas, tren garının bölge ekonomisine ve ulaşımına katkı sağlayan önemli bir tarihi miras olduğunu vurguladı.

Irmak Tren Garı, sadece bir ulaşım noktası olmanın ötesinde, tarihi ve kültürel bir değeri temsil ediyor. Vali Mehmet Makas’ın gerçekleştirdiği bu ziyaret, bölgenin tarihine duyulan saygıyı ve bu tür önemli mirasların gelecek nesillere aktarılmasına verilen önemi de bir kez daha vurgulamış oldu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!