Kırıkkale’de 2023 Yılının İlk Bebekleri Dünyaya Geldi
Gündem 71 Editörü • 1 Ocak 2023 10:16
Kırıkkale’de 2023 Yılının İlk Bebekleri Dünyaya Geldi

Kırıkkale’de yeni yılın ilk bebekleri Yüksek İhtisas Hastanesinde dünyaya geldi.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yeni yılın ilk bebeklerini ziyaret ederek altın taktı.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Yüksek İhtisas Hastanesinde dünyaya gelen yılın ilk bebekleri Muhammet, Ebrar Tuana ve Defne’nin vatanımıza, milletimize ve ailelerine hayırlı evlatlar olması temennisinde bulundu. Ailelerini tebrik ederek, hediyelerini takdim etti.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı daha sonra yılbaşı gecesiyle ilgili çeşitli kurumlarda çalışan ve görevi başında olan personeli ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

Ziyaretler kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezine gidildi.

Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ni (GAMER) ziyaret ederek kentin çeşitli noktalarına yerleştirilmiş olan güvenlik kameralarından şehrin belirli noktalarını izledi.

Ayrıca kent meydanında devriye atan polis memurunun yaka kamerasından da cadde ve sokakları izleme yapan Vali Tekbıykoğlu, asayişle ilgili olarak polis memurundan bilgi aldı.

Heyet daha sonra AFAD İl Müdürlüğü, itfaiye, Kırıkkale-Ankara güzergahında bulunun kontrol noktalarında görev yapan polis ve jandarma ekiplerini ziyaret ederek personelin yeni yılını tebrik etti.

Ziyaretler sonrası gazetecilere açıklama yapan Tekbıyıkoğlu, “Vatandaşlarımız huzur ve sükun içerisinde evlerinde, aile ortamında mutluluklarını yaşarken devletimiz de temel fonksiyonlarını yerine getiriyor. İlk başta huzur, sükun, asayiş olmak üzere jandarma ve emniyet personelimizin faaliyetleri başta olmak üzere itfaiye hizmetleri, 112 hizmetleri ve hastanede verilen acil sağlık hizmetler, insanlarımızın dinlendiği vakitlerde büyük önem taşıyor.” dedi.

Bu yıl 3 bebeğin yeni yıla ‘merhaba’ dediğini ve bebeklere hediye verdiklerini belirten Tekbıyıkoğlu, şunları söyledi: “Yılbaşı akşamları aynı zamanda huzur ve sükun yönünden de ehemmiyet verdiğimiz, önem verdiğimiz akşamlardır. Emniyet ve jandarma personelimiz kendi sorumluluk bölgelerinde her türlü tedbirleri aldılar. Trafik akışı için, trafik ekiplerimiz tam kadro olarak sahadalar. İnşallah problemsiz bir şekilde bu günü atlatmayı planlıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyoruz.”

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da, “Bu yıl Türkiye açısından önemli bir yıl olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılı ve aynı zamanda da Türkiye’nin 100 Yılı olacak. İnşallah güçlü, büyüyen tüm Müslüman ülkelerinin de hamisi olan bir ülke olan Türkiye’nin gücü artarak devam edecek. Tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın yeni yılda huzurla, mutlulukla, bollukla bereketle ve sağlıkla buluşmasını diliyorum.” diye konuştu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!