Kırıkkale’de Çiçeklere Zarar Veren Müptezel Yakalandı
Gündem 71 Editörü • 14 Haziran 2022 13:02
Kırıkkale’de Çiçeklere Zarar Veren Müptezel Yakalandı

Kırıkkale Belediyesi kendi seralarında üreterek şehrin muhtelif yerlerine yerleştirdiği saksı çiçeklerine zarar veren kişi polis ekiplerince yakalandı.

KENDİ SERASINDA ÜRETTİĞİ ÇİÇEKLER

Kırıkkale Belediyesi yaz aylarında şehrin rengarenk görünmesi için kendi serasında ürettiği çiçekleri orta refujlara ve  parkalara dikimini yapıyor. Ayrıca sarkıt çiçekleri ise yol üzerindeki elektrik direklerine asarak farklı bir peyzaj çalışmasına gidiyor. Bu gece sabaha karşı saat 06:00 sularında ise S.K.(30) isimli şahıs cadde üzerindeki asma saksı çiçekleri bulunduğu yerden alıp yola atmaya başladı. Saksıları kıran şahıs devriye gezen ekiplerce yakalanarak hakkında işlem başlatıldı. 

MİLLET BULVARINDAKİLER MOBESE’YE YAKALANDI

Son günlerde belediyenin peyzaj çalışmaları kapsamında şehrin farklı noktalarına diktiği bu çiçekler ve ağaçlar kendini bilmez müptezellerin hedefi haline geldi. Geçtiğimiz hafta içinde Millet Bulvarı üzerinde yeni dikilen çam ve çiçekleri sökerek götüren şahıslar hakkında ise başlatılan soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. MOBESE Kameralarından tespit edilen şahısların yakalanma çalışmalarına devam ediliyor. 

EMEK EMEK YETİŞTİRDİĞİMİZ ÇİÇEKLER

Belediye yetkilileri kendi seralarında üretilen çiçeklere verilen zararlardan dolayı üzüntülü olduklarını dile getirerek “Şehrimiz güzelleştirmek için çalışıyoruz, bunda da başarı elde ediyoruz, rengarenk bir görüntüye şehrimizi kavuşturuyoruz ama maalesef kendini bilmezler emek emek yetiştirdiğimiz diktiğimiz çiçekleri söküp dağıtıyorlar. Kayıtlarda yapan şahıslar mevcut, çiçeklere zarar veren şahıslar hakkında takipçi olacağız” ifadesini kullandı. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!