Kırıkkale’de Kurban Kesim Fiyatı Belirlendi
Gündem 71 Editörü • 6 Haziran 2023 21:35
Kırıkkale’de Kurban Kesim Fiyatı Belirlendi

Kırıkkale İl Müftülüğü, “Türkiye Diyanet Vakfı 2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenledi.

“2023 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı’nda’’, 2023 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 5 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 2 bin 750 lira olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Kırıkkale İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi ev sahipliğinde “2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık vaizi Osman Şener konuşmacı olarak katıldı.

Nur Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, İl Müftü yardımcıları, müftülük personeli ve din görevlileri de hazır bulundu.

Etiler Ulu Camii İmam Hatibi Turgut Arslan’ın Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan  Müftü Yaşar, dünyanın dört bir yanında vatandaşlarımızın vekaleten bağışladığı kurbanları yerlerine ulaştırmak, ülkemizde 13 ilde meydana gelen yaklaşık 13 milyon insanımızı etkileyen asrın felaketinde  50 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz deprem bölgelerinde yaşayan insanımıza destek olabilmek, gönül coğrafyamızda olan Balkanlar’dan Kafkaslara, Haiti’den Afrika’ya, Filistin’den Uzak Doğu’ya kadar  bu bölgelerde yaşayan kardeşlerimizle gönül köprüsü kurmak, hayata dokunabilmek için çalışıyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı sadece kurban da değil ülkemizde ve yurt dışında yaşanan felaketlerde de zor durumda olan insanların yanında olmuştur. Kurban ibadetinin paylaşmak olduğunu vurgulayan Yaşar, paylaşmakla kardeşlik duygularının pekişeceğini ve insanlar arasında merhamet ve muhabbet duygusunun artacağını söyledi.

Başkanlık Vaizi Osman Şener’in  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında yaptığı sunumla program sona erdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!