Kırıkkale’de Lavanta Hasat Şenliği Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 2 Eylül 2023 13:32
Kırıkkale’de Lavanta Hasat Şenliği Düzenlendi

Kırıkkale’de çiftçiler tarafından üretilen sebze ve lavantaların hasat şenliği düzenlendi.

Bahşılı İlçesi Karaahmetli köyünde Bozkurt ailesi tarafından yetiştirilen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Yerel Tohumların Değerlendirilmesi” projesinden faydalanan çiftçiler tarafından üretilen sebze ve lavantaların hasat şenliği düzenlendi.

KIRIKKALE VALİSİ MEHMET MAKAS LAVANTA HASAT ŞENLİĞİNE KATILDI

Kıırkkale Valisi Mehmet Makas, Bahşılı İlçesi Karaahmetli köyünde Bozkurt ailesi tarafından yetiştirilen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Yerel Tohumların Değerlendirilmesi” projesinden faydalanan çiftçilerin ürettiği sebze ve lavantaların hasat şenliğine katıldı.

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Mehmet ve Zübeyde Bozkurt’a ait 12 dönümlük lavanta tarlasındaki hasat şenliğine katılan Vali Mehmet Makas, hasadın hayırlı ve bereketli olmasını diledi. Kırıkkale Valiliği tarafından yürütülen “Yerel Tohumların Değerlendirilmesi Projesi” kapsamında fide dağıtımı yapılan çiftçilerden İsmail Yavuz ve Hasan Tarık Bozkoyun’un ürettiği ürünleri yerinde inceleyerek ürünler hakkında İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz ve çiftçilerimizden bilgi alan Vali Makas, mahsulün hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!